101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

„Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył.”

/ A. Słonimski/

11 listopada 2019 r. minęła 101 rocznica odzyskania niepodległości. Na uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 modliliśmy się razem z przedstawicielami lokalnej społeczności w intencji naszej Ojczyzny.
Są ludzie, którzy nigdy nie doświadczyli niewoli i nigdy jej nie przeżyją. Niezwykle trudno wyobrazić sobie, co mogą czuć ci, którym zabrano wolność i zmuszono do życia pod obcym panowaniem. Jeszcze trudniej zrozumieć ból i cierpienie duchowe związane z niemożnością posługiwania się językiem polskim, słuchania muzyki i czytania literatury w rodzimym języku.
Dzisiaj jesteśmy niepodległym krajem. Możemy wszystko, dlatego potrzeba nam mądrości płynącej z serca każdego Polaka kochającego Ojczyznę i patrzącego na swój kraj, nie z perspektywy własnej korzyści, ale dobra całej Polski.
Bóg zna nasze serca, wie, że każdy z nas pragnie być szczęśliwy, ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy wybierze właściwą drogę i dokona dobrych wyborów. Pomocą będzie modlitwa w intencji Ojczyzny i Polaków, do której zachęcał dzisiaj ks. Wojciech Pastwa a wieki wcześniej ks. Piotr Skarga:

„Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Amen.”