• Czuwanie ze św. Katarzyną z Genui

Zanurzona w tej gorejącej otchłani miłości, trwam w nieustannym zjednoczeniu z mym najdroższym Bogiem i spokojnym sercem przyjmuję wszystko, co Mu się tylko podoba zdziałać w mojej duszy.”

• Uroczystość ku czci św. Jana Kantego

20 października w czasie uroczystej Mszy św. ku czci św. Jana Kantego kazanie wygłosił w naszym kościele zaproszony przez ks. proboszcza M. Wądrzyka -  ks. Sławomir Malisz – wikariusz parafii NSPJ w Kętach.

• XVIII Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa

„Po jakimś długim czasie zdołałem zrozumieć, że nie chcesz, ażebym był ojcem, nie stając się dzieckiem. Dlatego właśnie przyszedł na świat Twój Syn. Jest On całkowicie Twój”.
    /K. Wojtyła „Promieniowanie ojcostwa”/
  • Naśladując Maryję...

„Oby w każdym [...] był duch Maryi,
    by uwielbiał Boga;
    oby w każdym był duch, by radował się w Bogu.”

• Poświęcenie organów

W  sobotę, 29 września br. podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 celebrowanej przez ks. bpa Piotra Gregera, zostały poświęcone organy, które niepowtarzalnym swym dźwiękiem będą rozbrzmiewały w naszej świątyni i pomogą nam w głębszym przeżywaniu liturgii.

Sobota, 22 września2018
    XI Diecezjalna Pielgrzymka
    Małżeństw i Rodzin
    do Kalwarii Zebrzydowskiej

/pliki_usr/2018/kalwaria.jpg
  • Wystawa poświęcona bp Antoniemu Baraniakowi

W naszej świątyni można było obejrzeć wystawę poświęconą bp Antoniemu Baraniakowi. Ten niezwykły sajezianin, podobnie jak św. Stanisław Kostka, pokazał jak ogromną siłę ducha potrafi mieć człowiek bezgranicznie ufający Bogu.
  • Czuwanie ze św. Stanisławem Kostką

A ty się odważ świętym stanąć Pana
    A ty się odważ stanąć jeden sam
    Być świętym – to nie zlękły powstać z wschodem
    To ogromnym być, przytomnym być! „

C.K. Norwid: „A ty się odważ”
  • Odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana

„Im każdy z nas bardziej zbliży się do Niepokalanej, tym bardziej przez Nią zbliżymy się do siebie i w tej jedności siła.”
    29 lipca 1941 roku w KL Auschwitz więzień z numerem 16670 – ojciec Maksymilian Maria Kolbe – dobrowolnie wybrał śmierć za współwięźnia - Franciszka Gajowniczka. Oddając się w opiekę Niepokalanej, zmarł 14 sierpnia 1941r.
  • Dożynki parafialne 2018

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.”
    Ks. Mirosław Wądrzyk 12 sierpnia odprawił Mszę św. dożynkową, dziękując Bogu za otrzymane dary i plony ziemi, dzięki którym możemy żyć i funkcjonować każdego dnia swojego ziemskiego życia.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10