Barbórka 2019

4 grudnia podczas Mszy św. o godz. 10.00 w naszej świątyni ks. Proboszcz Wojciech Pastwa wraz z przedstawicielami lokalnej społeczności i pocztów sztandarowych modlił się w intencji górników oraz wszystkich ludzi, którzy narażeni są na śmierć nagłą i niespodziewaną, ludzi pracujących w trudnych i niebezpiecznych warunkach.

Ich patronką jest św. Barbara, która opiekuje się także umierającymi. „Doświadczył tego  również św. Stanisław Kostka, gdy w Wiedniu, w domu protestanta Kimberkera leżał złożony ciężką chorobą. Wzywał św. Barbarę, a ona nie odmówiła swemu czcicielowi, który mógł przyjąć upragnione sakramenty.”

Święta Barbara dla każdego z nas może być szczególną Wspomożycielką. W historii naszego narodu były trudne lata i wtedy była ona pocieszycielką, do której uciekali się walczący o wolność. Także teraz jej opieka i wstawiennictwo jest potrzebne ciężko pracującym i tym, którzy zmierzają do domu Pana, żegnając się z tym światem.

MODLITWA DO ŚWIĘTEJ BARBARY
Święta Barbaro, panno i męczennico, która tak bardzo ukochałaś niewinne życie, racz nam wyjednać u Oblubieńca Twego, Jezusa Chrystusa, czystość duszy i ciała.
Patronko konających, serdecznie cię prosimy, uproś nam w godzinę śmierci naszej doskonały żal za grzechy i głęboką ufność w miłosierdzie Boże. Niech bez pojednania się z Bogiem nie schodzimy z tego świata, ale rozgrzeszeni i pokrzepieni Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa otrzymamy ojcowskie przebaczenie i wiekuiste życie wśród Świętych w niebie. Amen.