• Święto Matki Boskiej Zielnej

15 sierpnia br. w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny rolnicy z naszej wspólnoty w czasie uroczystej Mszy św. dziękowali Bogu za tegoroczne plony i nieustającą Bożą opiekę.

• Patron naszych trudnych czasów

14 sierpnia 1941 roku ksiądz katolicki Maksymilian Maria Kolbe – syn prostych, pracowitych i bogobojnych ludzi – z miłości do Boga i ludzi dobrowolnie oddał swoje życie za życie Franciszka Gajowniczka – więźnia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.
  • Wakacje z Bogiem w Karpaczu 2019

W dniach od 24 czerwca do 2 lipca grupa 42 osób tzn. dziewczynek ze scholi „Angelus”, ministrantów i lektorów oraz młodzieży z grupy „Echo” przebywała w malowniczym Karpaczu.
  • Duchu Święty przyjdź

„Jezu mój! wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie.
    Miłuję Cię nade wszystko i pragnę Cię posiadać w duszy mojej.”

• Boże Ciało - czerwiec 2019

„Eucharystia to jest przede wszystkim ta świadomość,
     jestem miłowany,
    ja jestem miłowany,
    ja, taki, jaki jestem.”

• Rocznica Pierwszej Komunii Świętej klas IV

„W kruszynie chleba, Panie jesteś, (…).
    Przychodzisz do nas już przez wieki,
    by ofiarować Siebie nam.„

• Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

„Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.
  • Dzień strażaka

„Święty Florianie,
    Nasz miły patronie,
    Proś za nami Gospodyna
    Paniej Maryjej Syna.”

• Majowe czuwanie - objawienia Maryjne

„Matka Boska mnie trzyma
    jak niezdarną bańkę na słomie.
    Żeby nie było o cierpieniu kazań [...] tylko po prostu cierpienie
     zwykłe, tępe [...]
    właśnie takie Matka Boska opatrzy.”
  • „Królowo Korony Polskiej, módl się za nami"

Trudno wyobrazić sobie współczesnego Polaka, który będąc chrześcijaninem i patriotą nie czciłby dnia 3 maja. Tego dnia kościół katolicki od 1969 roku obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13