Święto Objawienia Pańskiego 2022

6. stycznia betlejemska stajenka promienieje światłem przybyłych ze Wschodu Mędrców.

Zjawili się z różnych stron świata, aby złożyć u stóp Maleńkiego Jezuska swe najcenniejsze skarby: złoto, kadzidło i mirrę.

Na przestrzeni kolejnych lat patrzymy na nich jak na pierwszych gości, pierwszych w wielkiej procesji, która trwa do dziś.

W naszej świątyni w takiej procesji wzięli udział na Mszy św. o godz. 11.00 młodzi królowie pragnący podążać za słowami Pisma Świętego.

To dzięki dziecięcej wierze idą za Nim, chociaż urodzony w warunkach odbiegających od królewskich wygód. W Nim bowiem objawia się wspaniała rzeczywistość, że Bóg nas zna i jest nam bliski, że Jego wielkości i potęgi nie wyrażą logika świata, ale logika bezbronnego dziecka, którego siłą jest tylko moc miłości, która nam się powierza. Na przestrzeni dziejów ktoś zawsze zostaje oświecony światłem gwiazdy, znajduje drogę i dociera do Niego. Wszystkie te osoby przeżywają — każda na swój sposób — to, czego doświadczyli Mędrcy.