Gloria in excelsis Deo

Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat,
Żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole.
Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas…

Boże Narodzenie to najradośniejszy czas w naszym życiu. I chociaż czasem odczuwamy boleśnie brak tych, których zabrakło przy wigilijnym stole, to mamy nadzieję, że odeszli, aby żyć wiecznie. Ci, którzy zostali, starają się odnowić swoje serca i podjąć trud zmian w swoim życiu.

„A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas…”

Maleńki Jezus. Dziecko, które przyszło na świat, aby nas ocalić. Zostaliśmy obdarzeni wolną wolą i sami musimy dokonać wyboru, odpowiedzieć sobie na pytanie, kto i co jest dla nas najważniejsze.

„Bóg jest tak wielki, że nie ogarnie Go cały wszechświat, i tak wielki, że może być bezbronny jak dziecko za panowania Heroda.
Tyle wyrzeczeń przyjął Pan Jezus w świętą noc betlejemską. Zrezygnował z ziemskiego majestatu, wygodnego mieszkania z firankami w oknach, ale nie wyrzekł się ziemskiej, ludzkiej miłości. Matczynej miłości, troski opiekuna – świętego Józefa, serdeczności pasterzy, mędrców. Uświęcił ludzką miłość w naszych rodzinach.
Święta Bożego Narodzenia są dla nas wielkim darem.”

Dlatego swoją radość z przyjścia na świat Jezusa, dzielimy się ze wszystkimi. 5 grudnia kolędował podczas Mszy św. w naszym kościele  Zespół Pieśni i Tańca „Kęty”, a o godzinie 17.00 spotkaliśmy się przy żłóbku z Grupą Muzyczną „Barka”. 12 grudnia na Mszach św. kolędowało Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi, zaś po popołudniowej Mszy św. wspólnie obejrzeliśmy jasełka „Anieli oszaleli” w wykonaniu uczniów klasy VB ze Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi oraz scholki Angelus .

„Przeżywanie Bożego Narodzenia oznacza bycie człowiekiem, przez którego Jezus znowu przychodzi na świat.”

Ksiądz Proboszcz Wojciech Pastwa, dziękując wszystkim za wspólne adorowanie Bożej Dzieciny, życzył, abyśmy nie tracili nadziei i potrafili dziękować Bogu za to, że jest i zawsze możemy na Niego liczyć we wszystkich trudach i problemach życia.