Koncert Nowowiejskiej Orkiestry Dętej

Orkiestra Dęta z Nowej Wsi powstała w 2015 roku z inicjatywy Krzysztofa Płonki. Działa pod skrzydłami stowarzyszenia "Wspólnie dla Nowej Wsi".

Od 2015 do 2018 roku Orkiestra grała pod batutą kapelmistrza Leopolda Skupnia, a następnie Stanisława Trembla. Obecnie kapelmistrzem Orkiestry jest Rafał Rusinek.

Orkiestra liczy 18 członków. Swoją grą uprzyjemnia różne uroczystości kościelne oraz państwowe. Orkiestra grywa także na festiwalach i happeningach. Współdziała z sąsiednimi orkiestrami ale wciąż jest otwarta na współpracę z innymi grupami Kulturalnymi. Orkiestra rozwija się i wciąż wprowadza w swoje szeregi młodych muzyków, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę ze światem muzyki. Poprzez próby oraz warsztaty doskonali swoje umiejętności grania oraz poprawia jakość swoich możliwości.

Orkiestra Dęta z Nowej Wsi to orkiestra młoda lecz z dużym potencjałem, którym cały czas stara się posiłkować. Repertuar cały czas jest poszerzany. Muzyka dla Orkiestry stanowi radość i dlatego pragnie dzielić się swoją pasją z innymi. Orkiestra dzięki przychylności Księży z naszej Parafii ma już swoją siedzibę przy Kościele w Nowej Wsi, którą przygotowała sobie własnymi siłami.

W tym roku 16.01.2022 graliśmy koncert noworoczny w Kościele w Nowej Wsi.
Mam nadzieje że takie koncerty będą tradycją.

Zapraszam osoby które chciałyby grać lub uczyć się w naszej orkiestrze na próby które odbywają się we wtorki i czwartki od godz. 18:00 na sali obok Kościoła.
Kontakt telefoniczny 608009925