Młodzieżowa Grupa „Echo”

Spotkania grupy ECHO odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.

Opiekun grupy: ks. Wojciech Pastwa

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
W Y D A R Z E N I A

Kulinarne talenty naszej młodzieży

O tym, że nasza młodzież ma ukryte talenty kulinarne, mogliśmy się przekonać, obserwując ich poczynania podczas piątkowego (6.10.2017) spotkania w naszej salce katechetycznej. Na zaproszenie młodzieży „warsztaty kulinarne” poprowadziła pani Gabrysia, która zorganizowała konkurencję polegającą na przygotowaniu kanapek oraz deseru. Młodzież została podzielona na kilkuosobowe zespoły, które w ciągu 45 min musiały przygotować wyznaczone przez szefową dania. Efekty ich twórczej pracy oceniało jury w składzie: ks. proboszcz Mirosław Wądrzyk, ks. Wojciech Pastwa i Antoni Wadoń. Trudno jednak było wyłonić zwycięzcę, ponieważ wszystkie potrawy wyglądały bajecznie, perfekcyjnie i bardzo smakowicie. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę, która na pewno będzie przydatna w kuchni. Na koniec uczestnicy z wielkim apetytem i radością skonsumowali to, co sami przygotowali.
********************************************************************************

„Człowiek jest istotą stworzoną do radości, nie do smutku. Paweł VI przypomniał o tym chrześcijanom i wszystkim ludziom naszych czasów w Adhortacji apostolskiej Gaudete in Domino”.
/Jan Paweł II/

Chrześcijańska radość według papieża Franciszka to dar Boży, wypełniający wnętrze człowieka. Nie możemy jej zakonserwować. Nie możemy mieć jej tylko dla siebie. Radością musimy się dzielić z innymi. Wtedy jest „cnotą pielgrzymującą”. Każde spotkanie z Jezusem jest radością, każde  spotkanie z bliźnim jest radością. Jeśli potrafimy ją dać i przeżywać z innymi, będziemy potrafili być wielkoduszni.

Grupy parafialne: Służba Liturgiczna Ołtarza, Schola Dziecięca, Młodzieżowa Grupa „Echo” w sobotę 18 lutego 2017r. na wspólnym spotkaniu, które przygotowały pod opieką ks. Wojciecha Pastwy, bawiły się i razem spędziły cały wieczór, dzieląc się radością płynącą ze wspólnej zabawy, ufając, że każdy następny dzień będzie na pewno wstępem do jeszcze większej radości, ponieważ mamy wewnętrzną świadomość, że Bóg nas kocha.