II NIEDZIELA ADWENTU

8 grudnia 2019r.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

Obchodzimy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a modlitwą oraz ofiarą składaną do puszek, wspierać będziemy Kościół na Wschodzie.
Od godz. 9.00 do 12.30 można oddać krew w salkach parafialnych.
Od godz.12.00 do godz. 13.00 w tzw. „Godzinie Łaski dla całego świata” będzie otwarty kościół dla wszystkich, którzy chcą modlitwą zanoszoną do Boga przez wstawiennictwo Maryi wyprosić łaski dla siebie i całego świata.

Zapraszam na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00.
Jutro na Mszy Św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone i wręczone dzieciom z klas III medaliki z Niepokalaną, a po niej będzie spotkanie dla rodziców tych dzieci.

W PIĄTEK – wspomnienie Św. Łucji
W SOBOTĘ – wspomnienie Św. Jana od Krzyża

Pod chórem Parafialna Grupa Charytatywna rozprowadza świece Caritas. Zachęcam, by na każdym stole zapłonęła taka świeca podczas wigilijnej wieczerzy.

Dziękuję młodzieży z grupy ECHO oraz kandydatom do bierzmowania za roznoszenie opłatków oraz wszystkim, którzy z życzliwością ją przyjęli. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone  przy tej okazji. Dla tych, których nie było w domu opłatki są do nabycia w zakrystii.

Dziękuję panu, który usunął uschłe drzewa wokół obejścia kościoła i te, które przylegały bezpośrednio do kościoła, których igły zapychały rynny, a korzenie rozsadziły betonowe płyty.

Dziękuję zarządowi i dyrekcji firmy COSMO z Kobiernic produkującej figurki czekoladowe za podarowanie nam 350 paczek, które zostały przekazane chorym i potrzebującym z naszej parafii oraz grzecznym dzieciom w czasie piątkowego spotkania ze Św. Mikołajem.

Serdeczne podziękowania nauczycielom, rodzicom i uczniom naszej szkoły podstawowej zaangażowanym w akcję zbiórki żywności oraz Grupie Charytatywnej za pomoc w rozprowadzeniu 89 paczek. Zebrano w ramach akcji i rozprowadzono wśród najbardziej potrzebujących 1381kg żywności.

Dziękuję 8 osobom z ulicy ul. Wieniawskiego, Chopina i Szymanowskiego za posprzątanie naszej świątyni oraz za ofiary na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Stefana Batorego: 6 – 38. Sprzątanie w piątek po Mszy Św. wieczornej.

W minionym tygodniu podpisałem, za zgodą Kurii, z Panią Prezes Stowarzyszenia Wspólnie dla Nowej Wsi oraz z Panem Prezesem Orkiestry Dętej w Nowej Wsi umowę o użyczenie pomieszczeń gospodarczych usytuowanych za garażami z przeznaczeniem na salę dla prób dla orkiestry (zdjęcie w naszej gazetce). W tej chwili trwa tam generalny remont prowadzony przez członków orkiestry. Z dwóch pomieszczeń powstanie w przyszłości jedna sala o powierzchni ok. 50m2
Przy okazji przedstawiciele orkiestry zapraszają tych, którzy posiadają zdolności muzyczne do zapisania się do naszej nowowiejskiej orkiestry. Próby odbywają się w budynku szkoły w poniedziałki i środy od godz. 19.00 do 21.00.

W zakrystii można zgłaszać małżonków jubilatów, którzy w minionym roku obchodzą okrągłą rocznicę ślubu. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 29 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny o godz. 11.00. Ze względów organizacyjnych proszę o dokonanie zgłoszeń do przyszłej niedzieli.

W przyszłą niedzielę III miesiąca składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, w szczególności na nowe wewnętrzne drzwi do kościoła.

Zgodnie z zaleceniami bezpieczeństwa i prawa kościelnego zakupiliśmy do zakrystii sejf pancerny z certyfikatem (za 1050zł), w którym będą przechowywane relikwiarze oraz paramenty liturgiczne (zdj. w naszej gazetce).

Nasi strażacy z OSP Nowa Wieś będą od poniedziałku rozprowadzać swoje kalendarze w godzinach popołudniowych (od 16.00). Proszę o życzliwe ich przyjęcie.

Przedstawiciele LKS „Niwa” Nowa Wieś będą rozprowadzać swoje kalendarze na 2020r. w sobotę 14 grudnia od godz. 10.00. Za miłe przyjęcie i okazaną pomoc z góry serdecznie dziękują.

Zbiórka uczestników wyjazdu pielgrzymkowego do Budapesztu będzie w najbliższą sobotę (14 grudnia) o godz. 5:50 na parkingu przed kościołem. Każdy uczestnik zobowiązany jest zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

Wszystkie ważne informacje dotyczące naszej parafii znajdziemy w gazetce MAXIMILIANUS. Gorąco polecam dzisiejsze wydanie Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się obszerny artykuł o naszej akcji pomocy siostrom klaryskom z Kęt.