XV Niedziela zwykła C
14 lipca 2019 r.

DZIŚ 15. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

W PONIEDZIAŁEK - Wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

WE WTOREK - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

W PIĄTEK  - TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA  - o godz. 18.00 Msza św. wotywna ku czci Bożego Miłosierdzia (zbiorowa) w intencji zmarłych parafian.  Po Mszy św. nabożeństwo.

Dziękujemy 14 osobom z ul. Niemcewicza, które posprzątały nasz kościół i złożyły ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość  świątyni powierzamy mieszkańcom z ul. Rokicie: 1 – 21; z ul. Tuwima: 1 – 6 oraz z ul. Pocztowej: 1,2.

Prezes Orkiestry Dętej w Nowej Wsi prosił o przekazanie zaproszenia dla wszystkich Parafian na Festiwal Orkiestr Dętych. Będzie miał on miejsce w dniu dzisiejszym w Nowej Wsi przy dworku o godz.13.00. Szczegóły na plakatach i w biuletynie parafialnym.

W dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego znajdziemy artykuł na temat szkaplerza: W czym tkwi nadzwyczajna siła dwóch małych skrawków materiału połączonych ze sobą, z wizerunkami Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej z Góry Karmel? W Gościu Niedzielnym zamieszczony jest również wywiad z aktorką Ewą Błaszczyk, która znana jest ze swej działalności na rzecz osób będących w śpiączce. Jej klinika BUDZIK to pierwszy w Polsce wzorcowy (całkowicie bezpłatny) szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Wszystkie ważne informacje znajdziemy w naszej parafialnej gazetce „Maximilianus”. W dzisiejszym numerze zamieszczony jest m.in. plan najbliższych wyjazdów pielgrzymkowych organizowanych przez Pana Grzegorza Żaka. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na pokrycie kosztów druku.