II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

DZIŚ druga niedziela Wielkiego Postu. Modlitwą i ofiarą składaną do puszek wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad gentes). Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. O godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

WE WTOREK - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

W PIĄTEK o godz. 16.30 - Droga Krzyżowa dla dzieci; o godz. 17.30 - Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Jest to 22 dzień miesiąca: o godz. 18.00 uroczysta Eucharystia ku czci św. Jana Pawła II, po niej nabożeństwo i oddanie czci relikwiom Świętego Papieża. Można jeszcze w zakrystii zgłaszać własne intencje, które chcielibyśmy polecić Panu Bogu przez orędownictwo św. Jana Pawła II.

Rozpoczęliśmy wielkopostną akcję CARITAS: członkowie Grupy Charytatywnej rozprowadzają od dzisiaj baranki z cukru, a także świece wielkanocne tzw. paschaliki. Są to świece, wykonane na wzór paschału, który jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego.  Minimalna cena baranków i małych paschalików to 7 zł, a dużych paschalików 15 zł. Każda dodatkowa złotówka powiększy fundusz pomocowy.

Dziękujemy 7 osobom z ul. Kazimierza Wielkiego oraz z ul. Sobieskiego, które posprzątały nasz kościół i złożyły ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość  świątyni powierzamy mieszkańcom z ul. Św.  Floriana: 1 – 20 .

Wszystkie ważne informacje znajdziemy w gazetce parafialnej MAXIMILIANUS.  Bóg zapłać za ofiary składane na pokrycie kosztów druku.

Po Mszy św. zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na kawę i wyśmienite domowe ciasto.