IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza
12 maja 2019 r.

DZIŚ NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Msza chrzcielna o godz. 11.00. Po Mszach św. datkami składanymi do puszek możemy dziś wesprzeć działalność  Radia Diecezjalnego „Anioł Beskidów”, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

W PONIEDZIAŁEK  - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

WE WTOREK  -  Święto Św. Macieja, apostoła

W CZWARTEK  Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

W PIĄTEK -  trzeci piątek miesiąca. O godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych naszych parafian. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji tych zmarłych odmówimy przed Mszą św. w ramach nabożeństwa majowego.

W SOBOTĘ o godz. 9.00 spowiedź dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych przed uroczystością Pierwszej Komunii św.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ  o godz. 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla 21 dzieci z klasy trzeciej. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Próby dla dzieci przed I Komunią Świętą będą w środę, czwartek i piątek o godz. 16.30.

Przypominamy, że rocznica I Komunii Świętej dla klas czwartych będzie w niedzielę 26 maja o godz. 11.00.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 w niedziele o 15.30.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w dzieło Jałmużny Wielkopostnej. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego i będą wsparciem dla pracujących w ogarniętej wojną Syrii, siostrom Salezjankom. Siostry podjęły się odbudowy zniszczonych, wskutek działań wojennych, dwu przedszkoli: w Aleppo i Damaszku. (zob.: http://misjesalezjanie.pl/projekt-565-odbudowa-przedszkoli-siostr-salezjanek-w-syrii/ )

Serdecznie dziękujemy 3 osobom z ul. Jana Kantego i ul. Szkolnej, które posprzątały naszą świątynię i które złożyły ofiarę na kwiaty.  W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzicom, których dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii świętej.

Wszystkie ważne informacje znajdziemy w naszej parafialnej gazetce „Maximilianus”. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na pokrycie kosztów druku.

Zapraszamy po Mszy św. do naszej parafialnej kawiarenki na aromatyczną kawę i pyszne ciasto.