XXXII Niedziela zwykła – 11 listopada 2018 r.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

DZIŚ przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. O godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Z okazji dzisiejszego święta schola dziewczęca Angelus oraz młodzież z grupy Echo będzie po Mszach świętych sprzedawać ciasta domowej roboty (patriotyczna edycja limitowana), aby każdy mógł na słodko i w gronie rodzinnym przeżywać ten wyjątkowy dzień. Każdy kto zakupi pudełko z ciastami otrzyma w prezencie pamiątkową przypinkę niepodległościową. Z góry serdecznie dziękujemy każdej pani, która włączyła się w te akcję i podarowała swoje wypieki.

W PONIEDZIAŁEK - wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika.

WE WTOREK - wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W CZWARTEK o godz. 18.00 w kościele spotkanie dla dzieci z klasy 3, przygotowujących się do Komunii Św. oraz ich rodziców.

W PIĄTEK trzeci piątek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o Bożym Miłosierdziu a po niej nabożeństwo.

W SOBOTĘ - wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Wszystkich, którzy w latach 80 i 90 należeli w naszej  parafii do wspólnoty młodzieżowej Ruchu Światło-Życie (OAZY) zapraszamy na „spotkanie po latach”, które odbędzie się 17 listopada (w sobotę) 2018r. O godz. 18.00 Msza św., a po niej będzie dalsza część przy tradycyjnej kawie i ciastku.

W najbliższą sobotę, 17 listopada w godzinach od 10.00 do 16.00 na terenie Powiatowego Zespołu nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku dla Michała
i innych”. Akcja prowadzona jest na rzecz 28-letniego Michała, pochodzącego z Kęt, któremu życie może uratować przeszczep szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Możliwość rejestracji będzie również w niedzielę, 18 listopada od 9.00 do 15.00 w Parafii NSPJ w Kętach oraz od 9.00 do 14.00 w Parafii Św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach.

Dziękujemy 4 osobom z ul. Śniadeckiego i z ul. Reja za posprzątanie naszej świątyni oraz za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom z ul. Dąbrowskiego: 2 – 38 oraz z ul. Czarneckiego: 1 – 9.

Wszystkie ważne informacje znajdziemy w dzisiejszym, kolorowym wydaniu  gazetki „Maximilianus”. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na pokrycie kosztów druku.

Zapraszamy  po Mszy św. do naszej parafialnej kawiarenki.