4 NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024

Dziś przypada 4. niedziela wielkanocna, którą przeżywamy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Ojciec i Pasterz to dwa biblijne obrazy ukazujące rzeczywistość ludzkiego życia i pomagające, choć po części, odkryć tajemnicę miłości Boga,

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, jak również na konto parafialne.
DZISIAJ SPECJALNA OFIARA NA NOWE ŁAWKI
DO NASZEGO KOŚCIOŁA
BÓG ZAPŁAĆ ZA KAŻDĄ ZŁOŻONĄ NA TEN CEL OFIARĘ!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
Rozpoczyna się Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele. W najbliższą niedzielę 28 kwietnia, nasza parafia gościć będzie kleryków Seminarium Krakowskiego, którzy podzielą się z nami refleksją na temat powołania i przygotowania się do kapłaństwa w seminarium.

a) w poniedziałek, 22 kwietnia zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo za wstawiennictwem
św. Jana Pawła II, intencje można zapisać w Księdze serc lub złożyć w zakrystii.
b) we wtorek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa męczennika, głównego
patrona Polski.
c) w czwartek, 25 kwietnia – święto św. Marka, ewangelisty.

Przypominamy, aby zgłaszać chęć przyjęcia pielgrzymów udających się z naszej diecezji do Łagiewnik, do swoich rodzin w dniu 30 kwietnia. Ilość zdeklarowanych na nocleg ok. 250 osób. Jest to duża liczba osób a do tej pory mamy zgłoszonych bardzo mało miejsc. Polecamy rozważyć tę sprawę.

W środę 24 kwietnia, zapraszamy na Mszę św o godz. 18.00 rodziców dzieci komunijnych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

W piątek, 26 kwietnia, po Mszy św o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie do salki Rycerzy Niepokalanej.

Bóg zapłać rodzinom: z ul. Oświęcimskiej (parzyste): 2 – 110 za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Prusa: 2 – 8; ul. Matejki: 1 – 50.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę, oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.