02.08.2020

W 18 niedzielę zwykłą, staje pośród nas Bóg zatroskany o ludzkie losy i chce nas pokrzepić swoim słowem oraz posi­lić swoim Ciałem. W duchu wiary odpowiedzmy Bogu na Jego zaproszenie i bądźmy aktywnymi uczestnikami zgroma­dzenia liturgicznego Jego świadkami w codziennym życiu.

Dziś, spełniając zwykle warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 4 sierpnia - wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,
b) w czwartek, 6 sierpnia - święto Przemienienia Pań­skiego.
e) w sobotę, 8 sierpnia - wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.
W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek objazd chorych od godz. 8.00. Prosimy ich zgłosić lub potwierdzić w zakrystii.

Odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana połączony z poświęceniem wieńca dożynkowego odbędzie się w niedzielę 16 sierpnia o godz. 11.00.

Bóg zapłać osobom z ul. M. Kolbego: 3 – 33  (numery parzyste i nieparzyste), które sprzątały naszą świątynie i złożyły ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. M. Kolbego: 34 – 76 (numery parzyste i nieparzyste).

Została już dostarczona przez rzeźbiarza XIV stacja Drogi Krzyżowej. Serdeczne Bóg zapłać Różom Różańcowym, które ją ufundowały.
Intencja modlitwy różańcowej w tym miesiącu – O trzeźwość w narodzie, parafii i naszych rodzinach.

Bardzo serdecznie dziękuję P. Marcinowi Nycz, który nie policzył robocizny i godzin na swoim sprzęcie, za wykopanie, wyrównanie terenu i zasypanie specjalnym kamieniem parkingu za plebanią. Włożył dużo wysiłku, aby ten teren służył wiernym przyjeżdżającym do kościoła. Bardzo proszę, aby zajmować miejsce w takich sposób jak na parkingu przed kościołem wjeżdżając przez środek później na boki. Koszt bez robocizny to około 9 tyś. zł.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecam Gościa Niedzielnego -  W górę patrz – Gotycka katedra to miejsce, gdzie Niebo spotyka się z Ziemią, Poczucie przyzwoitości.
oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składam życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.