XXVIII Niedziela Zwykła

13 października 2019r.

Dziś obchodzimy 19 Dzień Papieski. Przed kościołem będzie kwesta do puszek przeznaczona na pomoc stypendystą z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, które poprowadzi Domowy Kościół. W tygodniu zapraszam na różańce o godz. 17.30 i składam serdeczne Bóg zapłać za bardzo liczny udział w tych nabożeństwach oraz za prowadzenie rozważań przez dzieci, młodzież i Róże Różańcowe.

Liturgiczne obchody tygodnia:
WTOREK – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
ŚRODA – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
CZWARTEK – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
PIĄTEK – święto św. Łukasza ewangelisty. Jest to III piątek miesiąca, w którym czcimy Miłosierdzie Boże. Na Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych naszych parafian, których imiona i nazwiska wypisane są w gazetce parafialnej i w gablotce przed kościołem. Można jeszcze przynieść do zakrystii imiona zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła.

W piątek wyrusza nasza parafialna pielgrzymka do Portugalii. Wyjazd będzie o godz. 8.00 z parkingu koło kościoła. Grupie towarzyszył będzie ks. Robert Samsel z naszej kurii diecezjalnej. Osoby, pragnące ofiarować swoje intencje w różnych potrzebach, które będą „omodlane” w świętych miejscach proszone są o przyniesienie ich do zakrystii do pana kościelnego.

W zakrystii bądź kancelarii można składać na wypominki roczne i jednorazowe. Pod chórem są kartki na których można wypisać imiona i nazwiska naszych zmarłych, których będziemy polecać Bogu w naszych modlitwach.

Zakończył się remont drugiej salki katechetycznej, która będzie przeznaczona na spotkania w grupach dzieci i młodzieży. Została ona w minionym tygodniu pomalowana, na podłogę położono panele, zakupiliśmy 30 nowych krzeseł oraz zostały zamontowane nowe lampy. W tym tygodniu zostaną zamontowane rolety do okien.
Bóg zapłać za wszelką pomoc przy remoncie tej salki.
Dziękuję rodzinie, która ufundowała te 6 nowych lamp do salki.
Dziękuję panu elektrykowi za zamontowanie tych lamp.
Dziękuję panu, który bezinteresownie przywiózł z Katowic 30 krzeseł do salki
Dziękuję panu, który podarował do naszego kościoła piękny, nowy wełniany dywan, który zapewne wykorzystamy przy różnych okazjach
Dziękuję rodzinie, która podarowała grupom parafialnym dzieci i młodzieży dwa wielkie pudła paluszków, które zapewne umilą im spotkania.
Dziękuję panu, który przytwierdził do podłoża oderwane płytki przed bocznym wejściem do kościoła.
Dziękujemy 8 osobom z ulicy Św. Maksymiliana Marii Kolbego za posprzątanie naszej świątyni oraz za ofiary na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Wyspiańskiego: 1 – 35; z ul. Konopnickiej: 2 - 12

Dar krwi można złożyć dziś 0d godz. 9.00 do 15.00 w Domu Katechetycznym przy kościele NSPJ w Kętach.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Będzie to również niedziela obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny.

Wszystkie ważniejsze informacje dostępne są w naszej parafialnej gazetce Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów jej druku. Polecamy również kalendarze rolnika na 2020r. z praktycznymi przepisami kulinarnymi, wskazówkami jak prowadzić ogród i dom oraz poradami zdrowotnymi;  cena 25 zł.

Po Mszy zapraszamy do kawiarenki parafialnej na herbatę, kawę i coś słodkiego.