17.01.2021

Zachęta Jezusa: Chodźcie, a zobaczycie, dziś w 2 nie­dzielę zwykłą jest adresowana do każdego z nas. Jesteśmy bowiem gronem ludzi poszukujących poczucia bezpieczeń­stwa, oparcia, sensu i celu w życiu. Tak jak uczniowie, także my, znajdujemy to wszystko w Chrystusie. Zatem, pośpiesz­my ku Temu, który zaprasza nas do słuchania swojego słowa. Zechciejmy spotkać się z Tym, który przynosi zbawienie.

Dzisiaj 17 stycznia specjalna kolekta na potrzeby naszej parafii.
Serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie naszego kościoła, zarówno na tacę jak również na konto parafialne.

Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w dniach 18-24 stycznia, w całym Kościele przeży­wamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • we wtorek, 19 stycznia - wspomnienie Św. Józefa Se­bastiana Pelczara, biskupa,
  • w czwartek, 21 stycznia - wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  • w piątek, 22 stycznia zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z osobistymi intencjami, które można złożyć przed Mszą św. w zakrystii.
  • Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka, w przyszłą nie­dzielę, 24 stycznia, będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego. Będzie to również Dzień solidarności z Chorwacją dotkniętą trzęsieniem ziemi. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafinom, którzy odpowiedzi na zaproszenie do udziały w Mszy św. połączonej z Błogosławieństwem kolędowym rodzin. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary kolędowe.

Przypominamy, że gdyby znaleźli się fundatorzy witraży do naszego kościoła parafialnego: osoby indywidualne, rodziny czy wspólnoty to bardzo prosimy o kontakt. Będziemy bardzo wdzięczni.

Bóg zapłać  rodzinom:   ul. Matejki: 20 – 50 za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Niemcewicz 1 - 25. Sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św.

Kolejny raz prosimy o wsparcie leczenia i rehabilitacji Marcina chorego na polineuropatię czuciowo - ruchową. W celu udzielenia wsparcia wystarczy w deklaracji podatkowej wpisać:  KRS 0000037904; cel szczegółowy 22515 WADOŃ MARCIN. Szczegółowe informacje na ulotkach. Dziękujemy w imieniu Marcina i Rodziców.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku. Wczoraj zapłaciliśmy za naprawę Ksero 1300 zł i prawdopodobnie to jeszcze nie koniec.

Wszystkim solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.