25 LIPCA 2021 r.

Dziś l7. niedziela zwykła. Bóg każdemu z s dał tyle,że możemy innych uszczęśliwiać. Każdy został stworzony dla miłości, a przez to może być szczęściem i darem dla ludzi żyjących obok. Miłość jest takim dawaniem, które nie zubaża, lecz pomnaża. Potrzebujemy innych także dlatego, że tak wiele możemy dla nich uczynić...

Dzisiaj specjalna kolekta na potrzeby naszej parafii.

Modlimy się w sposób szczególny dzisiaj w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
a) w poniedziałek, 26 lipca - wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,
b) w czwartek, 29 lipca - wspomnienie Św. Marty,
c) w sobotę, 3| lipca - wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

W przyszłą niedzielę, l sierpnia, rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji.

Dzisiaj po Mszach Św. pobłogosławienie samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami z okazji dnia, któremu patronuje św. Krzysztof. Składana ofiara przy tej okazji przeznaczona jest na MIWA Polska, czyli dla misjonarzy na całym świecie.

Istnieje dzisiaj możliwość uzyskania odpustu w związku z obchodami Dnia Dziadków;
• Penitencjaria Apostolska ogłosiła 13 maja dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
• Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia.
• Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu.
• Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają "uczynek miłosierdzia", odwiedzając samotną osobę starszą.
• W miejscach, gdzie władze publiczne wyraźnie zabraniają osobistych odwiedzin, aby uniknąć zarażenia, możliwe jest także uzyskanie odpustu poprzez spotkanie wirtualne.

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300+). Wszystkie informacje na plakatach w gablotce przed kościołem.

Zachęcam w dalszym ciągu do włączenia się indywidualnego, rodzinnego czy też firmowego w ufundowanie kolejnych 3 witraży do naszego kościoła parafialnego. Są to postacie św.: Alberta, Bilczewskiego i Rity. Koszt jednego witraża to 5 tyś zł. Bóg zapłać fundatorom już zainstalowanych witraży.

Bóg zapłać rodzinom z ul. Oświęcimskiej (parzyste): 2 – 62 za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Oświęcimska (parzyste): 64 - 110 .

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.