23 STYCZNIA 2022 r.
III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś 3. niedziela zwykła, po raz trzeci obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Księga Nehemiasza stawia dziś przed nami ważne pytania: czy znamy słowo Boże, czy chcemy Go słuchać i czy słuchamy Go tak uważnie jak Izraelici z czasów proroka? Czy traktujemy je poważnie, czy jest ono fundamentem naszego życia, normą naszego postępowania?

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składne na tacę, jak również na konto parafialne.
Bardzo serdecznie dziękujmy za ofiary składane na inwestycje jakie mają być realizowane w tym roku. Bez waszej pomocy i wsparcia na pewno nie będzie możliwości ich realizacji.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
a) w poniedziałek, 24 stycznia - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończymy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan,
b) we wtorek, 25 stycznia - Święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła,
c)w środę, 26 stycznia - wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
d)w piątek, 28 stycznia - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Bóg zapłać rodzinom z ul. Św. Floriana: 48 – 77; z ul. W. Jagiełły: 1 – 20, ul. Jagiellońskiej: 4 – 18; ul. Jana Pawła II nr 6 za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Oświęcimska (nieparzyste): 1 – 83. Sprzątanie kościoła w piątek.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla Dzieci, Niedzielę oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.