Pierwsza Komunia Święta 2023

z Panem Jezusem
jest bez wątpienia
Pierwsza Komunia Święta
– dzień, który wspomina się
jako jeden z najpiękniejszych w życiu."

/św. Jan Paweł II/

21 maja 2023 nadszedł dzień długo wyczekiwany przez dzieci z klas III. Po miesiącach przygotowań przybyły do parafii św. Maksymina ze swoimi rodzicami i bliskimi, by po raz pierwszy przyjąć Pana Jezusa do swojego serca.

W czasie Eucharystii kapłan przemienia chleb i wino w Ciało i Krew Jezusa.

Jezus mówi nam w Ewangelii: "Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki" (J 6,51). Chleb, który otrzymujemy w czasie Eucharystii to znak obecności Jezusa wśród nas.

Komunia to nie tylko symboliczne przyjmowanie chleba. Jest prawdziwym spotkaniem z Jezusem, który kocha nas bardziej, niż możemy to sobie wyobrazić. Kiedy przyjmujemy Komunię, stajemy się jednym z Nim. Jezus wchodzi do naszych serc i zaprasza do łączenia się z Nim. Właśnie na to zaproszenie odpowiedziały dzieci z klas III.

Cieszymy się, że jako wspólnota parafialna, mogliśmy być świadkami tak pięknego i ważnego wydarzenia. Mamy nadzieję, że Pierwsza Komunia Święta na zawsze pozostanie w sercach dzieci jako źródło łaski i wzmacniający moment w ich duchowej podróży.