Pomagamy Siostrom Klaryskom z Kęt - Okaż swoje serce!

Siostry od Wieczystej Adoracji przez 24 godziny na dobę modlą się za nas wszystkich przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Obecnie w klasztorze przebywają 23 siostry. Część z nich choruje i leży w łóżkach.
Warunki, w jakich mieszkają i żyją… pozostawiają wiele do życzenia. W niektórych pomieszczeniach czas zatrzymał się na latach 50-ych.

Nasza parafia chce pomóc siostrom, dlatego 24 listopada w niedzielę organizujemy akcję pomocy. Przed kościołem można będzie po każdej Mszą Św. złożyć datki do puszek. Potrzeby  są duże, ale serca nowowsian również, dlatego mamy nadzieję, że za zebrane pieniądze kupimy siostrom nowoczesne parowe żelazka i inne potrzebne artykuły AGD, by mogły godnie mieszkać i pracować..

Natomiast siostry proszą również o:
- środki czystości np. wszelkiego rodzaju płyny: do podłóg,  okien, naczyń; proszki do prania, ściereczki do okien, do wycierania kurzu,
- przybory toaletowe: mydło, szampon do włosów, pasta do zębów, krem do twarzy,
- nici, igły (siostry mają swoją szwalnie, w której szyją i  haftują),
- produkty spożywcze typu miód, soki własnej roboty.
Wszystko to można będzie przynieść przed każdą Mszą Św. Przed kościołem będzie grupa wolontariuszy, którzy będą odbierać te produkty i magazynować w salkach parafialnych.

Bardzo liczymy na Waszą hojność i ofiarność!

Można również dokonać wpłaty:
Bank Polska Kasa Opieki
Numer: PL 73124011701111000024091064
Kod BIC Banku Pekao SA: PKOPPLPW

Niech uśmiech zagości na twarzach sióstr.:-)