Rekolekcje wielkopostne - relacja

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rekolekcje wielkopostne - relacja
„Szczęściem jest – własnym światłem więcej już nie świecić,
tylko Boga pokochać. Światłem Boga płonąć …”
/ks. J. Twardowski/

Post, modlitwa i jałmużna to filary naszej wiary oraz skuteczne lekarstwa dla duszy. Słowa ks. Jacka Pędziwiatra, który głosił kazania w naszej parafii w czasie rekolekcji wielkopostnych, na pewno na długo zostaną w naszej pamięci, będąc owocem przemyśleń i refleksji nad sobą i swoim życiem.

Dzięki redaktorowi Gościa Niedzielnego poznaliśmy mało znane fakty z życia patrona naszej parafii – św. Maksymiliana M. Kolbego. Ogromna wiedza ks. Jacka i gorące pragnienie umożliwienia nam spotkania z Bogiem, sprawiły, że wielu z nas przypomniało sobie, jakie znaczenie ma znak krzyża i codzienna rozmowa z Ojcem. Najprostsze rzeczy bywają najtrudniejsze. Dlatego trzeba wrócić do początku, do źródła.

Poprzez spowiedź, oczyszczenie duszy z grzechów, zbliżamy się do Boga. Jego obecnością wypełnione jest wtedy całe nasze życie. Od pierwszego poranka do zachodu, gdy gaśnie w nas życie i wracamy do domu Ojca.

Jak ważne jest poznanie drogi do Niego, nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego cała społeczność szkolna wzięła udział w rekolekcjach. Śpiewem i modlitwą zapełniali pustynię swoich serc, aby zakwitły na niej kwiaty Bożego Miłosierdzia. Starali się jak najlepiej wykorzystać swoją szansę do czego zachęcali ich: Proboszcz naszej wspólnoty – ks. M. Wądrzyk i ks. Wojciech Pastwa.

Każdy ogień, którego nie podsycamy gaśnie. Czy ogień naszej wiary płonie dostatecznie mocno?

JAKBY GO NIE BYŁO

Tak w Pana Boga naprawdę uwierzył
że mógł się modlić jakby Go nie było
i widzieć smutek ogromny na polu