Relacja z procesji Bożego Ciała 2021

"A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni,
aż do skończenia świata"
 (Mt 28, 20)

"Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym"
(J 6, 54).

Obietnica Chrystusa zostaje wypełniona. Daje nam życie wieczne duszy i  chwałę zmartwychwstałych ciał. Komunia święta, Ciało Chrystusa staje się dla nas pokarmem. Udowadnia jak wielka jest miłość Boga do ludzi. Nawraca serca i budzi w nich zdolność miłowania bliźnich tak, jak umiłował nas Jezus.

3 czerwca ulicami Nowej Wsi szła uroczysta procesja eucharystyczna. To symboliczne przejście zawsze jest wzruszającym zaproszeniem Chrystusa do naszych rodzin i domów. Zaproszeniem tam, gdzie żyją ludzie. Tam, gdzie ból i cierpienia, ale również nadzieja i radość.

Eucharystia  jest tak naprawdę „tajemnicą, która kryje w sobie wszystkie wielkie dzieła, jakich Bóg dokonał dla naszego zbawienia”.

Dzięki niej możemy być apostołami Chrystusa i nieść orędzie o Jego miłości wszystkim ludziom.