Rok 2016

• Jubileusze Małżeńskie 2016

„Nieuchronność omija, co chcemy ocalić
    Wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić,
    By rosły w nas i trwały ulotne wrażenia
    Drogowskazy pamięci, najmilsze wspomnienia ... „

• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Boże Narodzenie 2016

• W oczekiwaniu na NARODZENIE...

Roraty 2016r.
       W piątek 24.12.2016r. na porannej Mszy św. o godz. 7.00 odbyły się ostatnie w tym roku roraty. Po Mszy św. spośród 38 dzieci, które uczestniczyły we wszystkich roratach, rozlosowano trzy nagrody. Ks. Proboszcz podkreślił jednak, że ZWYCIĘZCAMI są wszyscy, którzy wytrwali w radosnym trudzie adwentowego oczekiwania na narodzenie Zbawiciela i zaprosił wszystkich Parafian na uroczystą Pasterkę, która odbędzie się w naszej świątyni o godzinie 24:00.
  • Wspomnienie św. Jana Kantego

20 października 2016
       Św. Jan Kanty to jeden z patronów naszej Parafii. Często ukazywany jest w profesorskiej todze z krzyżem w ręce w otoczeniu studentów i ubogich. Wśród atrybutów wymieniane są różaniec, scalony dzbanek, obuwie i pieniądze wręczane zbójcom.
  • Światowe Dni Młodzieży 2016

Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii - lipiec 2016

Od 18 do 25 lipca szesnaście rodzin naszej parafii w ramach tzw. „Dni w Diecezjach” ŚDM gościło w swoich domach 48 pielgrzymów z Malezji. Wraz z młodzieżą przyjechali dwaj kapłani - metropolita Kuala Lumpur, abp Julian Leow Beng Kim oraz ks. Gregory Chan Weng Koeng, którzy gościli na plebanii.

• Pielgrzymka do Łagiewnik

Pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik - 11 czerwca 2016r.
       Wyjątkowość obrazu Jezusa Miłosiernego polega na tym, że powstał według wizji, jaką miała siostra Faustyna. Wilno. Rok 1934. Pracownia Eugeniusza Kazimirowskiego. Pierwszy obraz. Po nim powstają kolejne. Szczególne miejsce wśród nich zajmuje obraz z kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. To właśnie tam skierowała swoje kroki nasza parafialna pielgrzymka 11 czerwca 2016r.
  • Boże Ciało

Uroczystość Bożego Ciała - 26 maja 2016r.
    Quo vadis ?”
       W życiu człowiek przemierza wiele dróg.
       Która z nich okaże się tą właściwą?
       Która jest najważniejsza ?

• Droga krzyżowa - 18 marca 2016r.

Droga krzyżowa ulicami Nowej Wsi - Wielki Post 2016

„Przyjacielu, po coś przyszedł?...”

To słowa przewodnie drogi krzyżowej, która ruszyła drogami Nowej Wsi wieczorem 18 marca 2016 r. Niecodzienne spotkanie z Chrystusem i krzyżem, moment na refleksję, życiowy przystanek oczyszczający serce, duszę i umysł. Krzyż kolejno spoczął na barkach przedstawicieli różnych stanów.