Świetlica

Przyparafialna Świetlica Środowiskowa
Świetlica

Świetlica środowiskowa przy parafii pw. Św. M. M. Kolbego rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku. Była realizacją marzenia o miejscu, gdzie każde dziecko może przyjść i poczuć, że jest najpiękniejszym darem, jaki otrzymali rodzice od Boga, że Jego uśmiech znaczy więcej niż wiele słów. Przekraczając próg tego miejsca, wszyscy mogą liczyć na pomoc w odrobieniu zadań, spotkanie z przyjaciółmi i kolegami, wspólne zabawy, konkursy, zawody, warsztaty, udział w przedstawieniach i wspólnych wyjazdach. Tutaj każdy może, rozwijając swoje zainteresowania i talenty, pokazać jak pięknie można budować ścieżkę życia. Czasem, by być szczęśliwym , wystarczy świadomość, że możemy na kogoś liczyć, że jest miejsce, gdzie czujemy się dobrze i bezpiecznie. Ważne jest w idei naszej świetlicy to, że każdy z Nas – uczniów Chrystusa - może przyjść i dać świadectwo swojej miłości do Boga i ludzi, pomagając w jej działaniach. Dzieci są przyszłością naszą i całego świata.

Świetlica Środowiskowa przy parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Nowej Wsi zaprasza wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym, od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 18.00.

Celem zajęć świetlicowych jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, umożliwiający wszechstronny rozwój osobowości.

Uczestnicy świetlicy będą mogli liczyć na pomoc przy odrabianiu zadań domowych, a także na korepetycje z języków obcych. Organizowane będą ciekawe warsztaty techniczne oraz plastyczne.

Na pewno każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie zajęcia oraz opieka na świetlicy są bezpłatne.

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci i młodzież!

Opiekun świetlicy: Barbara Januszyk