webmail.parafianowawies.info

Ufajcie Jezusowi! Przekazanie relikwii świętej Siostry Faustyny

Bóg nikomu miłosierdzia swego nie odmówi.
Niebo i ziemia może się odmienić,
ale nie wyczerpie się miłosierdzie Boże.
(Dz 72)
W sobotę 5 czerwca odbyła się pielgrzymka parafialna do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie znajduje się grób i relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Starania naszej Parafii o relikwie św. Siostry Faustyny zostały zakończone. Matka Petra Kowalczyk - przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wyraziła zgodę i mogliśmy otrzymać relikwie, które przewieźliśmy do naszego kościoła.
„W orędziu Miłosierdzia Pan Jezus wzywa do poznawania tajemnicy miłosierdzia Bożego i głoszenia jej światu poprzez świadectwo życia w duchu ufności wobec Boga (pełnienia Jego woli) i miłosierdzia względem bliźnich, przez czyn słowo i modlitwę, zwłaszcza przez systematyczne praktykowanie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w formach przekazanych przez św. Siostrę Faustynę.”

Każdy z nas powinien ufać zawsze w miłosierną miłość Bożą, która została objawiona nam w Chrystusie, który poświęcił swoje życie dla nas i zmartwychwstał, abyśmy mogli być zbawieni.

Świadomi tej miłości, której doświadczamy osobiście każdego dnia, starajmy się czynnie okazywać ją naszym braciom.

Jezu, ufam Tobie!

Jezu, rozpal serce moje miłością.
Z Bogiem wszystko mogę.
Spocznij. Jezu, w sercu moim.
O mój Jezu, miłosierdzia.
Wszystko dla Jezusa.
Jezu Miłosierny wybaw mnie z jarzma grzechu!
O Maryjo Matko Miłosierdzia módl się za nami!
Dopomóż mi życiem odkrywać Twoje Miłosierdzie
Zanurz mnie w zdrojach swojego Miłosierdzia
Uwielbiam Cię Jezu za Twe Miłosierdzie
W chwilach próby bądź dla mnie Miłosierny
Panie, potrzebuję Twojej miłości
Przebacz mi Jezu w Miłosierdziu swoim
Zawierzam Ci swoje życie
Twój krzyż Panie niech mnie uczy Miłosierdzia
Nieskończone Miłosierdzie , przenikaj moją codzienność
Przebacz mi Jezu w Miłosierdziu Swoim
Zawierzam Ci Miłosierny Panie całe swoje życie
Ogarnij mnie Jezu łaską swego Miłosierdzia
Uczyń mnie apostołem Twojego Miłosierdzia
Chwała Ci Jezu Miłosierny
Daj mi poznać potęgę Twojego Miłosierdzia
Tulę się w ramionach Twojego Miłosierdzia
Ufam Miłosierdziu Twojemu
Skrusz moje serce Swoim
Rozpal mnie miłością płynącą z Twojego Miłosierdzia
Jezu Miłosierny - prowadź!
Panie, naucz mnie być miłosiernym
Bezkresna przepaści Miłosierdzia Bożego, kieruj życiem moim !

W niedzielę, 13 czerwca nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny do naszego kościoła na Mszy św. o godz. 11.00.