Wielki Czwartek 2022

Czy mamy odwagę wziąć odpowiedzialność
za miłość daną nam w Eucharystii?

W Wielki Czwartek Kościół rozpoczyna Triduum Paschalne.

Zgromadziliśmy się w naszej świątyni, aby przenieść się do Wieczernika na pożegnalne spotkanie z Jezusem, ostatnią ucztę z Apostołami i pierwszą Mszę św., udzielenie Apostołom pierwszej Komunii św. i ustanowienie sakramentu kapłaństwa.

Przyszliśmy, aby uczyć się miłości, otworzyć drzwi wieczernika i wejść do środka, stać się świadkami prawdy.

Miłość to jedyny testament zostawiony przez Jezusa. Zdradzony, pojmany, osądzony, skazany… pamiętał o nas.

Jego słowa zmieniły się w czyny. Obmywając nogi uczniom, pokazał jak ważna jest służba w miłości. Pokora, oddanie, odpowiedzialność…

Kapłaństwo to służba Bogu i człowiekowi.

W tym dniu życzyliśmy ks. Proboszczowi Markowi Durajowi i ks. Adamowi Domoniowi, aby każdego dnia odpowiadali na wezwanie Chrystusowej miłości, a w trudnej kapłańskiej posłudze wspierała ich Matka Jezusa.