Wprowadzenie relikwii św. Dominika Savio, patrona dzieci, młodzieży, ministrantów w dniu 1 września na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego

„Nie jestem sam.
Jest ze mną Najświętsza Maria Panna
i mój Anioł Stróż.”

Podczas Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 sprawowanej przez ks. Proboszcza Marka Duraja do naszej świątyni zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Dominika Savio.

W czasie kazania dzieci i młodzież mogły poznać niezwykłego Włocha, którego podziwiamy za jego wierność ideałom. W świecie współczesnym to rzecz niezwykła, ponieważ młodzi ludzie ciągle są narażeni na próby. Łatwiej płynąć „na fali”, dbać o własne szczęście, subiektywnie patrzeć na świat, nie zwracając uwagi na innych ludzi.

Ksiądz Marek zachęcał do modlitwy za wstawiennictwem św. Dominika. Cierpliwość i pokora potrafią pokonać każde zło.

"Nie jestem w stanie zrobić czegoś wielkiego, ale chcę robić wszystko - nawet te najmniejsze rzeczy - na większą chwałę Boga".
/św. Dominik/