7 SIERPNIA 2022 r.

Słowo Boże l9. niedzieli zwykłej porównuje wiarę człowieka do wędrówki. Autor Listu do Hebrajczyków mówiąc o wierze Abrahama, próbuje określić rzeczywistość wiary. Stwierdza, że jest ona poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy. Tak rozumiana wiara jest ściśle połączona z nadzieją. Już w tym momencie potwierdza się prawda, że życie ludzkie jest pielgrzymowaniem; że istotnym wymiarem naszego życia jest otwieranie się z nadzieją na przyszłość.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła
i naszej parafii.
Bardzo serdecznie dziękujemy fundatorom kolejnego witraża, który przyozdobił wnętrze naszego kościoła. Jest to św. Michał Archanioł – patron i opiekun kościoła i pomocnik w walce ze złem.
Niech opiekuje się każdym z nas. Jeśli znajdą się następni fundatorzy planujemy jeszcze witraż ze św. O. Pio i bł. Ks. Jerzym Popiełuszko, bł. Karoliną Kózkówną.

Za tydzień 14 sierpnia Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana połączony z poświeceniem wieńca dożynkowego. Msza Św. odpustowa o godz. 11.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, grupy modlitewne, Orkiestrę Dętą, Poczty sztandarowe, Panie w strojach regionalnych, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów.
Modlić się będziemy w intencji całej parafii i diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
a) w poniedziałek, 8 sierpnia - wspomnienie św. Dominika, prezbitera,
b) we wtorek, 9 sierpnia - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
c) w środę, l0 sierpnia - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
d) w czwartek, 11 sierpnia - wspomnienie św. Klary, dziewicy. W tym dniu na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pielgrzymki pieszej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w 1-dniowym wyjeździe pielgrzymkowym zaplanowanym na sobotę, 27 sierpnia. W programie przewidziano nawiedzenie Sanktuariów: Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Górach Świętokrzyskich oraz Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie, jak również zwiedzanie Skansenu Wsi Kieleckiej w Tokarni i drewnianego kościoła w Modlnicy. Bliższe informacje i zapisy bezpośrednio u Pana Grzegorza Żaka.

Organizowany jest wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na obchody Dróżek MB i Jej pogrzeb w piątek 19 sierpnia. Zapisy do 15.08. Szczegóły podane w gablotce przed kościołem.

Bóg zapłać rodzinom z ul. Kazimierza Wielkiego: 1 – 9; ul. Chrobrego: 2 – 30, ul. Sobieskiego: 2 – 15 za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom: z ul. Św. Floriana: 1 – 47.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.