XXIV Niedziela zwykła – 16 września 2018 r.

DZIŚ obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.  Jest to  III niedziela miesiąca; składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Od poniedziałku 17.09. w kancelarii parafialnej można po mszach św. zgłaszać intencje mszalne Na rok 2019.

WE WTOREK  - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz polskiej młodzieży.

W CZWARTEK  - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. O godz. 18.00 zapraszamy do kościoła na Mszę św. kandydatów do bierzmowania z  klas ósmych  Szkoły Podstawowej.

W PIĄTEK - święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

W SOBOTĘ – 22 dzień miesiąca - o godz. 18.00 Eucharystia ku czci św. Jana Pawła II.
W zakrystii można jeszcze dołączać własne intencje dziękczynno-błagalne. Po Mszy św. Odmówimy wspólnie litanię ku czci św. Jana Pawła a po błogosławieństwie będzie okazja do oddania czci Jego relikwiom.

W sobotę 22 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie o 10.00 Droga Krzyżowa, o 12.00 Msza św. a potem piknik rodzinny oraz Akt Zawierzenia Rodzin Matce Bożej. Wspólnie z parafią w Witkowicach zarezerwowaliśmy na ten wyjazd autokar. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zbiórka uczestników pielgrzymki będzie o godz. 7.30 przed kościołem.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ  ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć działalność diecezjalnego Radia Anioł Beskidów, które nie nadaje reklam i utrzymuje się wyłącznie ze składek wiernych.

W tym roku mija 30 lat od koronacji koronami biskupimi obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Kętach. Uroczystej Koronacji dokonał Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski 18 września 1988r. Dziękując za opiekę Matki Bożej, parafia w Kętach serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę św. dziękczynną w niedzielę, 23 września br., o godz. 12.00. Liturgii przewodniczyć będzie bp Adam Dyczkowski, który w tym roku obchodzi 40-lecie sakry biskupiej i 60-lecie kapłaństwa.
Z okazji zbliżającego się jubileuszu 30-tej rocznicy koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Pocieszenia ukazała się bardzo ciekawa pozycja książkowa autorstwa naszego parafianina p. dr Jana Rodaka p.t. „Matka Boża Pocieszenia w Kętach”, w której przedstawiona jest historia kultu Matki Bożej na ziemi kęckiej na przestrzeni dziejów.  Dochód ze sprzedaży Autor przeznaczył jako cegiełkę na budowę organów. Książka jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Cena 25 zł.

Dziękujemy 7 osobom, które posprzątały naszą świątynię i złożyły ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom z ul. Matejki: 20 – 50.

Wszystkie ważniejsze informacje znajdziemy w naszej parafialnej gazetce „Maximilianus”. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na pokrycie kosztów druku.

Po Mszy św. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na pyszne domowe ciasto i aromatyczną kawę.