XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2017r.

DZIŚ w Kościele obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego; otaczamy naszą modlitwą te dzieci, które nie narodziły się z różnych powodów oraz wspieramy duchowo tych rodziców, którzy utracili swoje dziecko. O godz. 15.30 będzie różaniec w tej właśnie intencji. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a w szczególności na nowe drzwi do kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W PONIEDZIAŁEK — wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

WE WTOREK — wspomnienie św. Ignacego z Antiochii, biskupa i męczennika

W ŚRODĘ – święto św. Łukasza, ewangelisty

W CZWARTEK — o godz. 17.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców.

W PIĄTEK — wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej diecezji oraz Świętego, którego obok św. Maksymiliana czcimy w naszej Parafii. Z tej to okazji zapraszamy na uroczystą Eucharystię o godz. 18.00 podczas której okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Krzysztof Rębisz wikariusz z Parafii św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Po Mszy Świętej odmówimy Litanię do św. Jana Kantego i oddamy cześć Jego relikwiom. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

W SOBOTĘ – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ — na godzinę 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej. Chcemy, aby raz w miesiącu (czwarta niedziela miesiąca) dzieci przychodziły na Mszę Świętą podczas której będą brały aktywny i czynny udział w przygotowaniu i przeżywaniu Eucharystii, czytając wybrane fragmenty biblijne w ramach Liturgii Słowa, modlitwę wiernych, przynosząc do ołtarza dary ofiarne.

Przedostatnia niedziela października obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy się modlić w intencjach misyjnych, składka przeznaczona będzie również na ten cel.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedziele o godz. 15.30.

Zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła w wypominkach rocznych i listopadowych, można zgłaszać po mszach św. w zakrystii lub w kancelarii.

Ponad  90%  aborcji  w  polskich  szpitalach  to  zabijanie  dzieci  podejrzewanych  o  chorobę  lub upośledzenie. Zamiast pomagać - zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in. w  Opolu,  gdzie  nieudaną  aborcję  przeżyło  dziecko  z  zespołem  Downa.  Początkowo  zaczęto  je reanimować,  jednak  na  żądanie  lekarzy - aborterów  odstąpiono  od  działań  ratujących  życie  i  w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod  obywatelskim  projektem  ustawy,  który  ma  na  celu  zatrzymanie  zabijania  chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

Dziękujemy 6 osobom za posprzątanie naszej świątyni oraz za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Oświęcimskiej (nieparzyste): 53 – 83; z ul. Ja-giellońskiej: 4 – 18; z ul. Jana Pawła II nr 6. Termin sprzątania wyjątkowo w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Burmistrz Gminy Kęty zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania do zakupu i montażu instalacji odnawialnych źródeł energii ze środków Unii Europejskiej na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek, 17 października, o godz. 17.00 w Sali remizy OSP w Kętach przy ul. Mickiewicza 10.

Wszystkie ważniejsze informacje znajdziemy w naszej parafialnej gazetce „Maximilianus”. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na pokrycie kosztów druku.

Zapraszamy dziś po każdej Mszy św. do naszej parafialnej kawiarenki na aromatyczną kawę i domowe ciasto.