II Niedziela Adwentu "B"
10 grudnia
2017 r.

DZIŚ II Niedziela  Adwentu. Ofiarą do puszek oraz naszymi modlitwami wspieramy Kościół na Wschodzie, gdzie wciąż żyją i mieszkają tysiące Polaków, którzy czekają na naszą pomoc.

W ŚRODĘ — wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W CZWARTEK — wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

W PIĄTEK— III piątek miesiąca - oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. porannej odmówimy koronkę.
W tym dniu odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych. Z posługą sakramentalną od godz. 8.00 udamy się tylko do tych chorych,  którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ  - składka na tacę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii (zakup nowych drzwi do kościoła).

Msze św. roratnie będą w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00. Zapraszamy do udziału wszystkich Parafian a w szczególności dzieci. Zachęcamy by przynosiły ze sobą lampiony.

W Niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżonków obchodzących w kończącym się roku okrągłą rocznicę lub jubileusz związku małżeńskiego (5, 10, 15, 20, 25 itd.). W ramach liturgii nastąpi uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy do imiennego zgłaszania chętnych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Ze względów organizacyjnych prosimy o dokonywanie zgłoszeń do przyszłej niedzieli, 17 grudnia.

Wszystkim nauczycielom, rodzicom i młodzieży zaangażowanym w przedświąteczną akcję zbiórki żywności, także wolontariuszom i członkom naszej Grupy Charytatywnej za pomoc w rozprowadzaniu paczek. Zebrano w ramach akcji i rozprowadzono wśród najbardziej potrzebujących 2 220 kg żywności.

Dziękujemy młodzieży z parafialnej grupy ECHO, która zaangażowała się w roznoszenie opłatków oraz wszystkim, którzy w sobotę z życzliwością ją przyjęli. Serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Jednocześnie informujemy, że opłatki - zarówno pakowane jak i luzem - są jeszcze do nabycia w zakrystii.

Dziękujemy  10 osobom za posprzątanie naszej świątyni oraz za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o zatroszczenie się o czystość kościoła prosimy mieszkańców z ul. Matejki: 20 – 50.

Wszystkie ważne informacje dotyczące naszej parafii znajdziemy w gazetce MAXIMILIANUS. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie kosztów jej druku.