17 marca 2024 r.
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Słowo Boże niedzieli okresu przygotowania paschalnego zachęca, byśmy rozważali sens tajemnicy krzyża w naszym życiu. Chrystus mówi do nas: A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie. Tak, podwyższony na krzyżu Chrystus przez swoją śmierć będącą dowodem bezgranicznej miłości, dokonuje pojednania nas z Ojcem niebieskim.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, jak również na konto parafialne.
Dzisiaj specjalna ofiara na ławki do naszego kościoła.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
  • We wtorek, 19 marca – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP
  • W piątek, 22 marca zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, intencje można składać w zakrystii.
  • Za tydzień, 24 marca, przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy czas obchodów wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na uroczyste pobłogosławienie gałązek palmowych na Mszy św. o godz. 11.00. Zgromadzimy się przed kościołem, gdzie nastąpi poświecenie palm (zachęcamy by wykonać je własnoręcznie), a następnie wyruszymy w uroczystej procesji do kościoła.
  • Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową organizowaną z naszej parafii w dniu 22 marca. Szczegóły na plakatach i parafialnej stronie internetowej.
  • Zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  • Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej (w piątek o godz. 17.30 i niedzielę o godz. 14.30) i Gorzkich Żalów z kazaniem Pasyjnym (w niedzielę o godz. 15.00). W czasie tych nabożeństw będzie zbierana składka na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu. Kto nie może być na Gorzkich Żalach może również złożyć ofiarę do podpisanej skarbony za środkowym rzędem. Przypominamy, że kto odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniający przy tym zwykłe warunki odpustu.
  • Przy wyjściu z kościoła członkowie Grupy Charytatywnej rozprowadzają świece wielkanocne Paschaliki. Cena małego paschalika to 8 zł, a dużych paschalików 20 zł. Zebrane przy tej okazji pieniądze zostaną przekazane na świąteczną pomoc dla potrzebujących z naszej parafii.
  • Dar krwi można złożyć dzisiaj w niedzielę 17 marca od godz. 9.00 do 15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym przy kościele NSPJ w Kętach.
Bóg zapłać rodzinom z ul. Kazimierza Wielkiego: 1 – 9; ul. Chrobrego: 2 – 30, ul. Sobieskiego: 2 – 15 za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Św. Floriana 1 – 47.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla Dzieci, Niedzielę oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.