Święto Chrztu Pańskiego
13 stycznia 2019r.

DZIŚ święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne w Krakowie.
Po Mszach Św. dzieci ze scholii i młodzież rozprowadzają ciasto domowej roboty. Dochód przeznaczą na wakacyjny wyjazd do Karpacza.

Po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej odbędzie się wspólne kolędowanie oraz dzielenie opłatkiem naszych parafialnych Róż Różańcowych.

Od  jutra obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, co wskazuje, że rozpoczął się okres zwykły w roku liturgicznym. Będzie on trwał aż do środy popielcowej. Polska tradycja kontynuuje czas kolędowania i dekoracji świątecznej aż do 2 lutego, święta Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej.

Z racji rozpoczynających się ferii zimowych, Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane w tygodniu:
- o godz. 18.00 w poniedziałek, środę, piątek i sobotę
- o godz. 7.00 we wtorek i czwartek

W CZWARTEK - wspomnienie Św. Antoniego, opata

W PIĄTEK - III miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.
O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta tzw. „zbiorowa” podczas której będziemy modlić się za naszych zmarłych. Można w zakrystii lub kancelarii przynosić intencje, w których chcemy polecać Miłosiernemu Bogu, tych którzy już od nas odeszli do wieczności.
Ze względu na długi czas oczekiwania na odprawienie mszy św. pogrzebowych, modlić się będziemy również za parafian zmarłych w ostatnim czasie. Po Mszy będzie nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego przed Najświętszym Sakramentem.

Od piątku rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

W SOBOTĘ - wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ podczas Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 śpiewem kolęd wypełni nasz kościół Zespół Pieśni i Tańca KĘTY. składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane Kolędą. Serdecznie dziękujemy za okazaną nam życzliwość, otwarte drzwi i serca a także za złożone przy tej okazji ofiary. Jeśli są jakieś rodziny, które nie mogły przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie, mogą umówić się indywidualnie na tzw. dodatkową kolędę. Prosimy o podejście po Mszy św. do zakrystii.

Serdecznie dziękujemy 9 osobom za posprzątanie naszej świątyni oraz za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom z ul. Królowej Jadwigi: 19 – 31 oraz z ul. Staszica: 4 – 19.

Wszystkie ważne informacje znajdziemy w gazetce parafialnej „MAXIMILIANUS”. Bóg zapłać za ofiary składane na pokrycie kosztów druku.