ww.w.parafianowawies.info

Róże Różańcowe

"Żywy Różaniec" jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Organizacja ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego "Ojcze nasz" 10 "Zdrowaś Maryjo" i jednego "Chwała Ojcu".

Każda "Żywa Róża" składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy "zmianie tajemnic". Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej "Żywej Róży" były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie dwudziestu. Tak więc, nawet, gdy poszczególni członkowie "Żywej Róży" odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. Przy dokonywaniu zmian uważamy, żeby co miesiąc każdy uczestnik tej modlitwy miał do rozważenia kolejna tajemnicę.

Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc. Takie zasady obowiązują przy organizowaniu "Żywych Róż" na całym świecie.

W naszej wspólnocie parafialnej istnieje sześć Róż Różańcowych, które obrały sobie nazwę Świętych, będących ich szczególnymi patronami:
   1. Róża męska św. Jana Chrzciciela (zelatorem jest Jan Wąsik)
   2. Róża św. Moniki  (zelatorka: Zofia Jarnot)
   3. Róża św. Rity (zelatorka: Elżbieta Pawełkiewicz)
   4. Róża św. Faustyny (zelatorka: Danuta Młocek)
   5. Róża św. Anny (zelatorka: Halina Ligęza)
   6. Róża św. Joanny Beretta-Molla – Róża Rodziców w intencji dzieci (zelatorka: Beata Pękala)
   7. Róża św. Maksymiliana - Modlitwa za kapłanów

Zmiany tajemnic różańcowych odbywają się w pierwsze niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00.