• Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi!

Idźcie do Betlejem
    Gdzie Dziecię zrodzone
    W pieluszki powite, w żłobie położone
    Oddajcie Mu pokłon boski
    On osłodzi wasze troski
    Gloria, gloria, gloria In excelsis Deo
  • Święto Objawienia Pańskiego

Powracali, pośpieszali z wysokości
    trzej królowie nauczeni miłości.

/K.K. Baczyński/

• Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

„Fiat" Maryi to początek Nowego Przymierza. Jej zgoda na pełne tajemnicy powołanie była wolnym wyborem. Odwieczne Słowo przyjęło ludzkie ciało. Nasz Odkupiciel – Jezus Chrystus – syn Boga – przyszedł na świat, aby nas zbawić.

• Święto Świętej Rodziny

30 grudnia w naszej świątyni modliliśmy się w intencji rodzin. To święto Najświętszej  Rodziny, ale równocześnie wszystkich rodzin, bo one są wypełnieniem woli Boga.
  • Boże Narodzenie 2018

„Chcemy ujrzeć Jezusa”
    (J 12,21)

Tęsknota za Bogiem, za drugim człowiekiem, za Miłością zostaje zaspokojona w ten szczególny czas – Boże Narodzenie.

• Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny - Godzina Łaski

Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - Godzina Łaski
    8 grudnia 2018 r. w Godzinę Łaski - od 12.00 do 13.00 - modliliśmy się w naszym kościele do Matki Bożej.

Barbórka 2018
    4 grudnia o godz. 10.00 została odprawiona w naszej parafialnej świątyni Eucharystia w intencji  górników i ich rodzin, w której uczestniczyły poczty sztandarowe reprezentujące: górników, OSP, Szkołę Podstawową w Nowej Wsi oraz  PSL.

• Czuwanie ze św. Janem od Krzyża

1 grudnia kolejny raz zatrzymaliśmy się na chwilę, aby spotkać się z Bogiem. Adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, sięgając do przemyśleń i poezji mistyka, karmelity - św. Jana od Krzyża.
  • Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Królestwo miłości to królestwo Chrystusa. Nie ma nic wspólnego z dosłownym rozumieniem tego słowa w kontekście polityki i historii, która pokazuje jak kruche są dzieje różnych ludzkich tworów.
  • Wskrzeszona walką, miłością i modlitwą.

„Modlitwy idą i wracają. Nie ma niewysłuchanej.”

Po 123 latach niewoli mamy wolną Polskę. Jan Paweł II powiedział: „Nie może być Europy sprawiedliwej bez Polski niepodległej na jej mapie”.
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11