ww.w.parafianowawies.info

Trzeciosobotnia adoracja w obecności bł. Jerzego Popiełuszko

Trzeciosobotnia adoracja  w obecności bł. Jerzego Popiełuszko
Być wolnym, to żyć zgodnie ze swoim sumieniem.

21 października odbyła się w naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszko przygotowana przez Grupę Muzyczną Barka.

Własne życiowe doświadczenia sprawiły, że bł. Jerzy Popiełuszko stał się bardzo wrażliwym , troskliwym i opiekuńczym człowiekiem, który potrafił w każdej sytuacji dostrzec potrzeby drugiego człowieka i służył mu pomocą, zwłaszcza w cierpieniu chorych.

Przekonali się o tym członkowie wspólnoty Parafii Świętej Trójcy w Ząbkach koło Warszawy, parafii Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie-Aninie, parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie na Żoliborzu, kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie i parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu, gdzie posługiwał ten niezwykle pracowity i oddany służbie Bogu i człowiekowi kapłan.

Życie to niewiadoma, niezapisane karty powoli się zapełniają zgodnie z wolą Boga.

„Oddzielną kartę życia ks. Jerzego, która doprowadziła go do palmy męczeństwa, było jego bezkompromisowe zaangażowanie się w duszpasterstwo świata pracy, zarówno w okresie tworzenia się „Solidarności”, jak i później, gdy trwał stan wojenny w Polsce oraz po jego zniesieniu. Pomimo szykan ze strony czynników państwowych i esbeckich oraz pomówień i oszczerstw w środkach masowego przekazu, był rzecznikiem i obrońcą godności człowieka, praw ludzkich do wolności, sprawiedliwości, miłości i prawdy, a także heroldem Pawłowego i papieskiego nauczania, że zło należy zwyciężać dobrem.”

I dzisiaj, patrząc na bezkompromisowość ks. Jerzego, widzimy jak jego męczeńska śmierć 19 października 1984r. zmieniła życie wielu ludzi, odmieniła ich serca i dała siłę do walki ze złem.