ww.w.parafianowawies.info

Droga krzyżowa ulicami Nowej Wsi 2024

Kim jestem we współczesnym świecie?

Ból, cierpienie, smutek, zwątpienie, łzy i rozpacz towarzyszą działaniom ludzi.

Kim my jesteśmy?

Czy przypadkiem nie współczesnymi Piłatami?

Czy przechodząc obojętnie obok najbardziej bolesnych spraw i wydarzeń, nie umywamy rąk?

Bo nie chcemy widzieć, bo śpieszy nam się, bo nie widzimy w tym swojego interesu, bo po co się angażować? Lepiej udawać, że nic się nie dzieje. Nas to nie dotyczy.

A może prześcigamy się w zadawaniu bólu, żeby pokazać siłę.

Do czego zdolny jest człowiek?

Przed nami zostawili i po nas swoje ślady zostawią na drogach naszej miejscowości ludzie, którzy rodząc się, pragnęli żyć szczęśliwie.

Czy Bóg był, jest, będzie częścią ich życia?

Idąc śladami męki Chrystusa, mamy czas na refleksje, które pomogą nam dokonać właściwych wyborów.

Żyjmy tak, by nie zmarnować Bożej łaski, którą dostajemy jako pomoc w drodze do świętości.

Niech podnoszenie się z kolejnych upadków nie zniechęca nas.