11 listopada 2023

Głos twego ludu z ziemi polskiej płynie,
Wróć nam, o Boże! Ojczyznę kochaną
W troje rozdartą i w morzu krwi skąpaną.

Przez 123 lata Polacy zanosili modlitwy do Boga i walczyli o wolność, biorąc udział w zrywach narodowych, wojnach napoleońskich. Przelali krew w powstaniu listopadowym i styczniowym, ale dopiero I wojna światowa doprowadziła do odzyskania przez nasza ojczyznę niepodległości.

Dziękując Bogu za dar wolności, co roku 11 listopada, spotykamy się na Mszy świętej. Również w tym roku nasza wspólnota świętowała odzyskanie wolności. W czasie nabożeństwa nie zabrakło pocztów sztandarowych, których obecność jest dowodem na miejsce i znaczenie tego dnia w życiu Polaków.

Wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Każdego dnia powinniśmy pamiętać o modlitwie do Boga w intencji ojczyzny.

Daj nam wytrwałość, wspomóż nasze siły,
Niech jedność, zgoda na stałe wśród nas zagości
Daj by się nasze pragnienia spełniły.
Ty sam rządź nami – Boże z wysokości.