Odpust parafialny 2023

Św. Maksymilian Maria Kolbe jest naszym patronem. W niedzielę 13 sierpnia obchodziliśmy doroczny odpust parafialny. O godzinie 11.00 odbyła się suma odpustowa ku jego czci. Przewodniczył jej ks. Robert Samsel.

Wspomnienie św. Maksymiliana jest dla nas ważnym aspektem naszego codziennego życia. To on wybrał obie korony, które ofiarowała mu Matka Boża. Białą – koronę czystości i czerwoną – koronę męczeństwa.

Kochał ludzi i Boga oraz świat będący Jego dziełem. Pragnął, aby wszyscy czerpali radość z życia i byli szczęśliwi, co wyraził w słowach:  "cierpieć, pracować, kochać i radować się".

Droga, którą wybrał, prowadziła zawsze do miłości Niepokalanej. Kruche zdrowie nie było dla niego wyznacznikiem stawiania sobie życiowych celów. Swoich braci uczynił spadkobiercami. Wskazał im cel – szerzenie Rycerstwa Niepokalanej.

Poświęcił się, umożliwiając dalsze życie, wybranemu na śmierć - Franciszkowi Gajowniczkowi. Został zamordowany 14 sierpnia 1941 r.

Żył i pracował dla Chrystusa Zbawiciela i Niepokalanej Maryi. Jego życiowe standardy bardzo różniły się od współczesnych. Fakt, że stał się wzorem  dla nas jest dowodem, że to jego wybory były i są właściwe.