ww.w.parafianowawies.info

Bierzmowanie 2023

„Przyjmij znamię daru Ducha Świętego.”

W sobotę 10 czerwca o godz. 11.30 ks. biskup Piotr Greger udzielił sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii, nad przygotowaniem której pieczę sprawował ks. Marek Duraj, a spotkania z młodzieżą prowadziły animatorki: Dominika Żmudka oraz Anna Rodak.

Uczniowie klas VIII otrzymali w sakramencie wtajemniczenia chrześcijańskiego dary Ducha Świętego. Przyjęcie tego sakramentu sprawiło, że bierzmowani jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, zostali zobowiązani do szerzenia wiary słowem i uczynkiem.

W chaosie współczesnego świata i w ciągłym pośpiechu ważne staje się każde pięć minut poświęcone na relację z Bogiem. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, które minuty z naszego życia, okażą się tymi najważniejszymi.