Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny 2020

15 sierpnia to dzień, w którym w sposób szczególny czcimy Maryję. Matka Boska Wniebowzięta jest patronką ziemi i roślinności.
W tym dniu w naszym kościele ks. Proboszcz Marek Duraj poświęcił kwiaty i zioła przyniesione do świątyni „na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty (…). Lud wierzy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Rolnicy tego dnia dziękują Bogu za plony ziemi i ziarno, które zebrali z pól.”

Z Matką Boską jest tak
najpierw bliska najbliższa
jak choinka opłatek gwiazdka
mama mamusia matka
potem teologia tłumaczy sercu
że Pan Jezus na pierwszym miejscu
lata biegną samotność wieczność
powracamy do Niej jak dziecko
                                  /ks. Jan Twardowski/

Zawsze stęsknieni, wiecznie ufający, że dzięki Jej wstawiennictwu, wyprosimy łaski u Boga, w tym dniu modliliśmy się w intencji wszystkich potrzebujących wsparcia i całej Ojczyzny zmagającej się z pandemią.