20.09.2020

Dziś 25 niedziela zwykła. Każda Eucharystia jest ucztą miłości, w czasie której Jezus naucza nas swoim słowem i posila Najświętszym Ciałem oraz Krwią. Dlatego groma­dzimy się wokół Jego ołtarza, aby zaczerpnąć siły do postę­powania zgodnego z nakazami świętego Prawa. Niech w naszej codzienności zwycięża pełnienie woli Bożej okry­wanej wciąż na nowo w duchowym spotkaniu ze Zbawicie­lem.

Dzisiaj o godz. 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas IV. Od jutra dzieci rozpoczną Biały Tydzień, każdego dnia będą uczestniczyć w wieczornej Eucharystii.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 21 września - święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,
  2. we wtorek, 22 września zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, można składać osobiste prośby, podziękowania.
  3. w środę, 23 września - wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,
  4. w czwartek, 24 września - święto Rocznicy poświęce­nia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej
  5. w piątek, 25 września – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkie Grupy Formacyjne i Wspólnoty działające w naszej parafii na rozpoczęcie Roku Formacyjnego. Bardzo prosimy o zorganizowanie i przygotowanie Liturgii poszczególnych przedstawicieli grup.

Dzisiaj obchodzimy również Świa­towy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą (do pu­szek) wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza; czerwone ornaty do koncelebry,  jeden z wizerunkiem św. Maksymiliana, bieliznę kielichową i obrus  oraz za gruntowne posprzątanie naszego kościoła i całego obejścia, także za piękną dekorację.
W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom:  z ul. Bielańskiej: 1 – 33; z ul. Krótkiej: 1 – 12. Bardzo prosimy o zaangażowanie się większej ilości osób, ponieważ sprzątania jest zawsze naprawdę bardzo dużo. Prosimy również o ofiarność na kwiaty do ołtarza.

Z wielką radością przekazujemy wiadomość, że z naszej parafii wstąpiło do Seminarium dwóch kleryków: Łukasz Kapica i Dawid Żurawlew. Życzymy im wytrwałości i obiecujemy modlitwę za nich i o nowe powołania z naszej parafii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Polecam Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.