Czerwcowe czuwanie modlitewne

Czerwcowe czuwanie - czerwiec 2018
Czerwcowe czuwanie modlitewne
Postać niezwykła, „Zakochana w Miłości” – Służebnica Boża Matka Maria Łempicka od Najświętszego Serca Jezusa, która jest fundatorką i założycielką Klasztoru Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kętach, towarzyszyła nam na modlitewnym czuwaniu 2 czerwca.
To ona modląc się, prosiła, aby  w jej sercu wiecznie płonął ogień miłości do Boga Ojca. Ogień, który wypali w niej wszystko, co się Bogu nie podoba. Ufała Jezusowi, ciągle wyrzucając sobie, że za mało Go kocha. Dla niej był jedyną Siłą i Mocą. Była pełna wdzięczności, że był przy niej we łzach i radości.

„Powiedz mi, Panie, o czym Ty nie wiesz? Czegoś nie przejrzał i czegoś sam dla mnie nie wybrał od wieków? Kto tak bezustannie o mnie myśli, jak Ty, jakbym sama jedna była dla Ciebie na świecie? Zatem, kiedy ja jestem ciągłym przedmiotem Twej myśli, Ty, Bóg mój i Wszystko we wszystkim, napełniający całe moje istnienie i dający mi życie, masz nie zajmować całego serca mojego i wszystkich mych myśli zapełniać? O nie! Z Świętym Pawłem wołać będę: Kto mnie odłączy od miłości Jezusa?! Czy utrapienie? Czy ucisk? Czy głód? Czy nagość? Czy niebezpieczeństwo? Czy prześladowanie, czy miecz? Pewna jestem tego, że ani śmierć, ani życie, ani Aniołowie, ani teraźniejsze rzeczy, ani przyszłe, ani moc żadna, ani wysokość, ani głębokość, ani żadne stworzenie nie będzie mnie mogło odłączyć od miłości Boskiej, która jest w Chrystusie Panu naszym!”

Czy nasze serca również są zawsze wzniesione do Serca Jezusa? Czy możemy tak jak Sł. B. Matka Maria od NSJ powiedzieć:
Każdym uderzeniem serca Ciebie pragnę, a z każdym oddechem Ciebie przyjmuję i w Imię Twoje błagam Cię, Jezu mój najdroższy, spraw to łaską swoją, abym Cię ciągle przyjmowała i Tobą samym żyła i teraz i aż na wieki. Amen.”

Adorację zakończoną Apelem Jasnogórskim oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem przygotowała Grupa Muzyczna Barka.

Modlitwa za wstawiennictwem Sł. B. Matki Marii od NSJ

Wszechmogący i Miłosierny Boże, nasz najlepszy Ojcze, Źródło prawdziwej radości i pokoju! Ty pragniesz nas prowadzić śladami Twego Umiłowanego Syna, abyśmy zjednoczeni z Nim i pełni darów Ducha Świętego, mogli dojść do Ciebie. Ty w swej odwiecznej miłości powołałeś Matkę Marię od Najświętszego Serca Jezusa na drogę życia zakonnego. Obdarzyłeś ją mężną wiarą i niezachwianą nadzieją, aby wiernie mogła Tobie służyć i stać się fundatorką kościoła i klasztoru w Kętach. Sprawiłeś również, że z miłości do Ciebie znosiła wszystkie trudy i doświadczenia życiowe, szukając w nich jedynie spełnienia Twej Najświętszej Woli. Za jej orędownictwem udziel nam łask..., o które pokornie Cię prosimy przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu.