Dożynki parafialne 2018

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.”
Dożynki parafialne 2018
Ks. Mirosław Wądrzyk 12 sierpnia odprawił Mszę św. dożynkową, dziękując Bogu za otrzymane dary i plony ziemi, dzięki którym możemy żyć i funkcjonować każdego dnia swojego ziemskiego życia.

O wartości chleba nikogo nie trzeba przekonywać. Współczesny świat rzadko pamięta, że zanim pojawi się na naszym stole, przechodzi drogę, która pełna jest trudu i potu bezimiennych ludzi, którzy z miłością i pasją wykonują swoje codzienne obowiązki. To dzięki nim, ich determinacji i modlitwie możemy każdego dnia dziękować Bogu za dary ziemi, zasiadając do jedzenia posiłków.

Dzisiejszy dzień przypomina jednak przede wszystkim o „chlebie żywym”. Spożywając Ciało i Krew Chrystusa, stajemy się Jego częścią. Dzięki Niej nasze myśli, uczucia i działania są pełne Zbawiciela. Chleb powszedni jest ważny, ale „chleb życia” bezcenny. To dzięki Niemu żyć będziemy wiecznie.

Ks. Proboszcz na zakończenie podziękował  za oprawę muzyczną Orkiestrze Dętej z Nowej Wsi, paniom z Koła Gospodyń, pocztom sztandarowym oraz przedstawicielom lokalnej społeczności i wszystkim obecnym na Mszy św.