Uroczystość Bożego Ciała - 26 maja 2016r.
Quo vadis ?”
   W życiu człowiek przemierza wiele dróg.
   Która z nich okaże się tą właściwą?
   Która jest najważniejsza ?

Ta, którą idziemy za Chrystusem, odnajdując Jego ślady. Ta, którą przemierzamy każdego dnia, kochając Boga i okazując miłość bliźniemu.

Pragnąc dać świadectwo naszej wiary w czwartek 26 maja 2016 r. wyszliśmy na ulice Nowej Wsi, idąc w procesji Bożego Ciała. Cztery ołtarze, cztery myśli przewodnie, cztery spotkania z fragmentami Ewangelii, cztery momenty refleksji współczesnego człowieka nad wiernością Przymierzu i wyborem przyszłych dróg.

Msza święta o godz. 10.00 została oprawiona przez ks. Proboszcza Mirosława Wądrzyka przy kapliczce koło przedszkola. Ołtarze wzniesiono na ul. Szkolnej, Żeromskiego, Reymonta i Matejki. Pojawiły się na nich się motywy: Roku Miłosierdzia, Chrztu Polski, Światowych Dni Młodzieży i św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Wiele razy każdy z nas przemierzał drogi Nowej Wsi. 26 maja prowadził nas Najświętszy Sakrament – Ciało i Krew Chrystusa. Ufni w Jego Miłosierdzie, podobnie jak nasi przodkowie, rozchodziliśmy się do domów z przekonaniem, że tworzymy Wspólnotę i każdy z nas zaakceptował swój własny krzyż, ponieważ „Bóg, z którym się spotykamy w wielkiej ciszy i spokoju, prowadzi nas nieraz burzliwą drogą” , ale nigdy nas nie opuszcza.
I przypomina: JESTEM. PRZYJDŹ. CZEKAM na Ciebie każdego dnia.

Zobacz GALERIĘ zdjęć.