Światowe Dni Młodzieży 2016

Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii - lipiec 2016
Światowe Dni Młodzieży 2016

Od 18 do 25 lipca szesnaście rodzin naszej parafii w ramach tzw. „Dni w Diecezjach” ŚDM gościło w swoich domach 48 pielgrzymów z Malezji. Wraz z młodzieżą przyjechali dwaj kapłani - metropolita Kuala Lumpur, abp Julian Leow Beng Kim oraz ks. Gregory Chan Weng Koeng, którzy gościli na plebanii.

W czasie pobytu pielgrzymi zwiedzili m.in. Mueum Auschitz-Birkenau, Sanktuarium w Rychwałdzie, schron „Wędrowiec” w Węgierskiej Górce. Odwiedzili również Żywiec, Szczyrk, Wadowice, zdobyli Skrzyczne i Żar. Mimo bardzo napiętego programu mieli siły, aby integrować się z mieszkańcami. Wspólnie z rodzinami jedli śniadania i kolacje, spędzali wieczory na rozmowach. Miłą tradycją stało się oczekiwanie rodzin na wracających z całodniowych wyjazdów pielgrzymów oraz poranne odprowadzanie ich na miejsce zbiórki. Ważnym momentem w ciągu dnia były również spotkania w kościele o godz. 21.00, podczas których wspólnie się modlono i śpiewano Apel Jasnogórski. Na modlitewne spotkania przychodzili nie tylko Malezyjczycy i goszczące ich rodziny, ale wielu innych parafian.
   Zwieńczeniem pobytu pielgrzymów z Azji był „dzień w parafii”, podczas którego zapewniono szereg atrakcji sportowych i rekreacyjnych oraz wspólne wieczorne spotkanie przy ognisku. W czasie długiego wieczoru nie brakowało zabaw, śpiewów, tańców, a także tradycyjnego polskiego poczęstunku. Oficjalne pożegnanie pielgrzymów nastąpiło podczas uroczystej niedzielnej Mszy Świętej odprawianej w dwóch językach, angielskim i polskim.
Tych kilka dni zmieniło oblicze parafii, pozwoliło bardziej się zintegrować i doświadczyć bogactwa wspólnoty Kościoła.

Zobacz galerie zdjęć: PRZYJAZD KRAKÓW CZUWANIA