ww.parafianowawies.info

Jubileusze Małżeńskie 2016

„Nieuchronność omija, co chcemy ocalić
Wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić,
By rosły w nas i trwały ulotne wrażenia
Drogowskazy pamięci, najmilsze wspomnienia ... „

Życie płynie nieustannie. Warto jednak pamiętać i świętować te chwile, które czynią nasze życie pięknym. Tradycją staje się w naszej wspólnocie Msza św. dla Jubilatów, podczas której małżonkowie na nowo ślubują sobie miłość, odnawiając przyrzeczenia. 26 grudnia 2016 r. - 35 par, po uroczystej Eucharystii, zostało zaproszonych przez ks. Proboszcza do domu katechetycznego, który w tym dniu stał się „domem weselnym”. Przy wyjściu z kościoła przywitała Jubilatów orkiestra, a tuż za nią tradycyjna „szloga”. Przy wejściu do budynku czekał na nich gospodarz, witając ich chlebem i solą. Na pięknie ubranym stole przygotowany został tort weselny. Powrót do przeszłości był słodki. To była wspaniała chwila. Warto się było zatrzymać na chwilę. Nasze życie przypomina uciekający pociąg, zawsze gdzieś się spieszy, zawsze ma jakieś spóźnienie na trasie. Nie zatrzymuje się na małych stacyjkach, chociaż one bywają najpiękniejsze. To tak jak w naszym życiu drobne rzeczy, codzienność, która mija, nim się zorientujemy. Czasem zbyt późno dostrzegamy, że to one właśnie były ważne. Dobrze, że kochające się pary mogły wrócić do swoich marzeń i patrząc sobie w oczy wyznać miłość, która rozświetla całe życie i nadaje mu sens.

Warto dla jednej miłości żyć,
Choć szukać trzeba stale.
Może dla kogoś szczęściem być,
Dobro nieść w życie dalej.
Warto całego siebie dać,
Jak bukiet pięknych kwiatów
I chociaż trudno potem trwać,
Uśmiech darować światu.
Warto w nieznane nawet iść,
Gdy drogę mgła zasnuwa
Idąc przez radość i przez krzyż,
Wiedzieć, że Pan Bóg czuwa.
Miłość jedyna jest, miłość nie zna końca,
Miłość cierpliwa jest, zawsze ufająca,
Wszystko potrafi znieść,
Wszystko oddać umie,
Życiu nadaje treść, każdego zrozumie.

Zobacz GALERIĘ zdjęć.