Bierzmowanie

"Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi” (Mt 5, 14-16)

W czwartek  - 25 kwietnia 2019 r. podczas uroczystej Eucharystii ks. bp Piotr Greger udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z klas ósmych.

Za pośrednictwem sakramentu bierzmowania dokonuje się jedyne w swoim rodzaju przejście człowieka do nowego życia z Bogiem.  Bierzmowany zostaje włączony do Kościoła – Ciała Chrystusa, otrzymując przy tym żywotną siłę, której On jest źródłem i dawcą.

Otrzymane w tym sakramencie dary Ducha Świętego umocnią wiarę młodych ludzi i wzmocnią w nich pragnienie czynienia dobra na świecie i dawania świadectwa o Chrystusie w ich życiu.

Bierzmowanie to umocnienie, to pieczęć wspólnoty z Chrystusem i Jego Kościołem.
Od tej chwili każdy młody człowiek, który dokonał wyboru, stawia sobie pytania, w jaki sposób i komu może być potrzebny i pomocny, w jakich dziedzinach życia mogą przydać się jego talenty i zdolności, czy wystarczy mu odwagi i sił do przeciwstawiania się złu i życia według przykazań Bożych.

Dary Ducha Świętego są bogactwem dla obdarowanego, gdy potrafi dzięki nim obdarowywać innych.