Boże Ciało - czerwiec 2019

„Eucharystia to jest przede wszystkim ta świadomość,
 jestem miłowany,
ja jestem miłowany,
ja, taki, jaki jestem.”

20 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na ternie obiektu sportowego LKS NIWA odprawiona została przez ks. Proboszcza Mirosława Wądrzyka i ks. Wikariusza Wojciecha Pastwę Msza święta, po której ulicami św. Floriana, Staszica, Graniczną, Batorego, Chrobrego, Jana Pawła II wyruszyła procesja do czterech ołtarzy.  W ten szczególny sposób czciliśmy Najświętszy Sakrament. Na przestrzeni wieków procesje nabierały pod wpływem społecznych i historycznych uwarunkowań dodatkowych znaczeń. Teraz, w czasach wolności, są świadectwem naszej wiary, przyznaniem się do Chrystusa, pokazaniem ludziom, że wierzę i mam odwagę to powiedzieć całemu światu.

Ołtarze symbolizują miejsce obecności Boga wśród ludzi. W czasie procesji towarzyszyły nam słowa św. Jana Pawła II. To On dostrzegał konieczność bycia w ciągłej jedności z Bogiem poprzez przyjmowanie Ciała i Krwi Chrystusa. Bóg jest Miłością, gdy ona jest w naszym życiu, wszystko staje się proste, piękne i zwyczajnie po ludzku „chce się żyć”. I chociaż ludzie zwykli każdego oceniać ze swojego punktu widzenia, Bóg każdemu daje szansę bycia z Nim. „Gdy wraca Miłość, świat jakby na nowo się zaczyna.”  A w nim życie, w którym najważniejszym pokarmem dla duszy jest Ciało i Krew Chrystusa.