Niedzielna Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

„Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!”

Śpiewajmy, chwaląc Jego imię!

Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. (J 18, 37).

25 listopada 2019r. w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w naszej wspólnocie mdliliśmy się w intencji parafialnej scholii Angelus prowadzonej przez p. Dominikę Żmudkę. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dziewczynki otrzymały specjalne błogosławieństwo i pamiątkowe certyfikaty, które wręczył im ks. Wojciech Pastwa, życząc wytrwałości i dziękując za zaangażowanie w życie parafii.

Przez całą niedzielę trwała również akcja pomocy siostrom Klaryskom z Kęt prowadzona przez Grupę Charytatywną św. Brata Alberta Chmielowskiego i młodzież z grupy Echo. Nasza wspólnota kolejny raz okazała swoje serce i życzliwość siostrom, które nieustannie modlą się przed Najświętszym Sakramentem.

Ta niedziela przypomina nam, że królować to znaczy służyć, dbać, wspierać, troszczyć się, pomagać, bronić, inspirować, a przede wszystkim kochać. Każdy z nas jest powołany do świętości, dlatego powinien oderwać się od „swojego królestwa” i dostrzec prawdziwe wartości, które wypływają z wiary.

Rysuję Twoje ręce na
krzyżu umyślnie za długie