Majowe czuwanie - objawienia Maryjne

„Matka Boska mnie trzyma
jak niezdarną bańkę na słomie.
Żeby nie było o cierpieniu kazań [...] tylko po prostu cierpienie
 zwykłe, tępe [...]
właśnie takie Matka Boska opatrzy.”

4 maja spotkaliśmy się na kolejnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Tematem przewodnim były objawienia Maryjne.

Matka Boska jest obecna w życiu duchowym Polaków od zawsze. Sanktuaria Maryjne są pełne pielgrzymów, którzy doznają szczególnych łask, modląc się przed cudownym obrazem lub figurą Najświętszej Maryi Panny. Towarzyszące objawieniom Maryjnym wydarzenia wskazują na Bożą interwencję w historię konkretnych ludzi. Takich jak my zgromadzeni w naszej świątyni, w ciszy szukający rozmowy z Bogiem.

W objawieniach Matka Boska pozwoliła się poznać jako czuła Matka zatroskana o każde ze swoich dzieci, współczująca z ludzkimi nieszczęściami i pomagająca w trudnych sytuacjach rozwiązywać różne problemy.  Szczególnie mocno wzywała do ufności Bogu i zawierzenia się Jej matczynej opiece. Prosiła, wołała o nawrócenie ludzkich serc.

My podobnie pragniemy uczyć się od Maryi duchowej bliskości z Jezusem, pełnego zaangażowania serca i umysłu w głoszeniu Bożej Miłości.

Na zakończenie wspólnej modlitwy przygotowanej przez Grupę Muzyczną Barka każdy z jej uczestników otrzymał indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.