ww.w.parafianowawies.info

Niedziela Świętej Rodziny

W niedzielę 29 grudnia obchodziliśmy Święto Bożej Rodziny ustanowione przez papieża Benedykta XV w 1921 roku. Święto Rodziny z Nazaretu, ale równocześnie święto każdej rodziny, której droga życia prowadzi do Boga.

Na Mszy św. o godz. 11.00 ks. Proboszcz Wojciech Pastwa modlił się w intencji małżonków, którzy obchodzili jubileusze, prosił Boga o przedłużanie im lat życia i obdarzanie łaską, aby posłuszni Jego woli przyjmowali zarówno radości, jak i ciężary życia, aby przez wierność i miłość swoją stawali się coraz doskonalszym obrazem związku Kościoła z Chrystusem.

Papież Leon XIII pisał: „Pod opieką Najświętszej Matki i św. Józefa w zupełnym ukryciu wychowywał się Jezus, Słońce sprawiedliwości, zanim swym blaskiem oświecił narody. Niewątpliwie jaśniała w tej Rodzinie wzajemna miłość, świętość obyczajów i pobożne ćwiczenia - jednym słowem wszystko, co rodzinę może uszlachetnić i ozdobić, aby dać na wzór naszym czasom".  Mimo upływu lat te słowa nie straciły swojej wartości.

Wspólnie z całą wspólnotą modlili się i uświetnili Mszę św. członkowie Domowego Kościoła.

Po zakończeniu Mszy św. na jubilatów czekał tradycyjny tort oraz kapela rozgrzewająca serca.