Świąteczna Zbiórka Żywności

„– Jezu, gdzie mieszkasz?
– Chodźcie, a zobaczycie.
– Mieszkam w tobie, tylko czasem mnie nie widzisz, bo myślisz o sobie.
– Mieszkam w ludziach, dobrych i złych.”
/ ks. J. Twardowski/

Na pewno najbardziej Pan Jezus był widoczny w sobotę - 30 listopada w dobrych ludziach, którzy anonimowo wrzucając dary do koszyków, stworzyli 89 rodzinom możliwość radosnego przeżycia  zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Nasza Grupa Charytatywna po raz kolejny razem z uczniami i ich opiekunami oraz pracownikami Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Żywności pod patronatem Banku Żywności w Krakowie – „Głód to nie bajka”.

Każde, nawet najmniejsze, działanie jest ważne. Najbardziej jednak cieszy fakt, że nasza wspólnota działając razem, pokazała, że  „mieszkamy w wielkiej ludzkiej rodzinie, gdzie wszyscy wiedzą, że muszą być razem i że nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie.”