Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

„Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.

Niedziela 19 maja była dla 21 uczniów klasy trzeciej szczególnym dniem. Po raz pierwszy przyjęli do swojego serca Pana Jezusa, którego miłość jest bezgraniczna, bezinteresowna i ofiarna aż do śmierci.

Wkroczyli na trudną drogę realizacji najważniejszego z Bożych przykazań – przykazania dotyczącego wszystkich naszych bliźnich. Przed nimi ogromne zadanie, w którym cała nasza wspólnota będzie ich w przyszłości wspierać. Jest to również najpiękniejsze zadanie, jakie może realizować chrześcijanin – pełne pokory, wymagające wyciszenia własnego ja, wypływające z potrzeby serca i pragnienia naśladowania Pana, który dał nam przykład potwierdzony nie tylko słowami, ale również czynami.

„Szukałem Boga (…)
i nagle przyszedł nieoczekiwany
jak żurawiny po pierwszym mrozie
z sercem pomiędzy jedną ręka a drugą

i powiedział
dlaczego mnie szukasz
na mnie trzeba czasem poczekać.”

/ ks. J. Twardowski/