Święto Objawienia Pańskiego

Powracali, pośpieszali z wysokości
trzej królowie nauczeni miłości.

/K.K. Baczyński/

Święto Trzech Króli ma bogatą tradycję, jest jednym z najstarszych świąt w Kościele. Trzej Mędrcy przybyli do Betlejem, aby złożyć pokłon Maleńkiemu Jezusowi. Kacper, Melchior i Baltazar przybyli z daleka…

Bóg objawił się wszystkim ludziom – bez względu na miejsce zamieszkania, kolor skóry i wyznanie.

Mimo upływu lat do betlejemskiego żłóbka, do Boga prowadzi nas gwiazda betlejemska – życiowa droga każdego podążającego za światłem wiary. Królowie przynieśli dary: symbol godności królewskiej, symbol wypełnienia proroctw i zapowiedź śmierci oraz symbol godności kapłańskiej. Podnieśli swoje spojrzenie do nieba, oderwali się od ziemi i dostrzegli to, co w życiu najważniejsze. W swoim kazaniu ks. Wojciech Pastwa zachęcał do naśladowania Mędrców, ponieważ oni sami, gwiazda, która była dla nich drogowskazem i ich dary mają charakter symboliczny i powinny nam przypominać, że Miłość Boga jest nieskończona i jedynie ona może ogrzać nasze serca i uczynić nas szczęśliwymi.

Święto Objawienia Pańskiego uświetnił występ Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów pod opieką p. Leona Majkuta. Przybyli do naszej świątyni, aby swoim śpiewem utulić i ogrzać w mizernej lichej stajence Maluśkiego Jezusa za co serdecznie podziękował im ks. proboszcz Mirosław Wądrzyk.

Tyle tych domów i okien tyle,
może Go schronią choćby przez chwilę.
Może przygarną do serca ludzie,
może nakarmią nim dalej pójdzie.

Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas
Kto ogrzeje rączęta, kto schronienie mu da.
Hej kolęda, kolęda hej kolędy to czas
Kto ogrzeje rączęta kto schronienie mu da
.