ww.parafianowawies.info

Święto Matki Boskiej Zielnej

15 sierpnia br. w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny rolnicy z naszej wspólnoty w czasie uroczystej Mszy św. dziękowali Bogu za tegoroczne plony i nieustającą Bożą opiekę.

Ten szczególny dzień poświęcony Matce Jezusa przypomina nam o prawdzie wiary opartej przede wszystkim na doświadczeniu Ludu Bożego. „Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze dziewica, po zakończeniu biegu życia ziemskiego, została z ciałem i duszą wzięta do niebieskiej chwały”.

Życie przezwyciężyło śmierć. Ksiądz J. Tischner pisał, że sięgając w głębię tajemnicy Wniebowzięcia NMP, zobaczymy dobroć Matki Bożej, dobroć człowieka, który kiedyś przejdzie przez doświadczenie śmierci i zwycięży, ponieważ zło pokona dobrem. „ I w tym sensie Zmartwychwstaje, przezwyciężając zło, przezwycięża śmierć. Dlatego dzień Wniebowzięcia Matki Bożej jest także dniem wielkiej nadziei dla człowieka.”  Pięknej Nadziei i Prawdy.

Wniebowzięcie Maryi wieńczy Jej życie i ukazuje nam kierunek, w którym powinniśmy zmierzać, odpowiadając na Boże wezwanie.

Każdy z nas musi podjąć swoją własną decyzję…