Łagiewniccy pielgrzymi w Nowej Wsi

„Szczęśliwy ten, kto zaufał Tobie
Bo Ty o niego troszczysz się.
Będę śpiewać Tobie, bo jesteś Bogiem Miłosiernym.

Ty jesteś Panie Bogiem łaski i wielkiego Miłosierdzia.”

VII PIESZA DIECEZJALNA PIELGRZYMKA Z BIELSKA-BIAŁEJ DO ŁAGIEWNIK
 „Ona da ci moc.”

30 kwietnia gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów zmierzających do Łagiewnik: grupę św. Brata Alberta i grupę św. Maksymiliana.

Goszcząc ich w domach, wspieraliśmy również modlitwą, która nieustannie towarzyszy im za sprawą Sióstr Redemptorystek z Bielska-Białej, Sióstr Szkolnych de Notre Dame z Bielska- Białej Lipnika, Sióstr Córki Bożej Miłości z Domu Samotnej Matki oraz Sióstr Klarysek z Kęt.

Razem z nimi nieustannie zgłębiamy Boże Miłosierdzie. Człowiekowi trudno jest pojąć wielką miłość Boga do niego. Dar wiary, który został nam dany na chrzcie świętym, pozwala nam w ciągu naszego życia poznawać Boga w tajemnicy Jego Miłosierdzia. Dzięki św. Faustynie możemy zobaczyć drogę, która prowadzi do Niego. Jej życie jest świadectwem, że Bóg widzi każdego z nas i na każdego czeka z otwartymi ramionami.

Duch pielgrzymów będzie nam towarzyszył, pomagał w podejmowaniu wyzwań i trudnych decyzji. Spotkamy się za rok. Ufając bezgranicznie Bożemu Miłosierdziu, będziemy starać się szerzyć Je poprzez spełnianie dzieł miłosierdzia, tak wobec duszy, jak i ciała, niosąc pociechę potrzebującym pomocy, chorym i strapionym.

Pielgrzymce towarzyszy wśród wielu innych pieśni – piękny hymn: Tyś słodką nadzieją (Miłosierdzie Boże). Autorem muzyki i słów jest Piotr Mirecki.

Relacja Gościa Niedzielnego
Galeria zdjęć (źródło: Gość Niedzielny)