35 rocznica erygowania naszej parafii

13 maja minęła setna rocznica Objawień Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Dla naszej wspólnoty jest to dzień szczególny. 35 lat temu kardynał Franciszek Macharski erygował parafię w Nowej Wsi. Jej patronem został św. M. M. Kolbe - czciciel Niepokalanej.

Uroczystą Eucharystię odprawił ks. dziekan Józef Pilch, homilię wygłosił ks. Mikołaj Szczygieł, a jako koncelebrans modlitwą swą wspierał ks. kan. Filip Piotrowski, przyjaciel pierwszego proboszcza naszej parafii – śp. ks. kan. Gerarda Jajecznicy, na którego grobie kapłani zapalili symboliczne światło pamięci. Wszystkich przybyłych powitał ks. proboszcz Mirosław Wądrzyk, który w słowie wstępnym prosił o modlitwę za wszystkich, którzy w sposób fizyczny i duchowy przyczynili się do budowania tej świątyni i całej wspólnoty parafialnej.

Ks. Szczygieł w swoim kazaniu zwrócił uwagę na piękno świata, który stworzył Bóg. Piękno tkwiące w możliwościach, jakie dał nam Stwórca. Przypominając postacie św. M. M. Kolbego i św. Jana Pawła II, pokazał, jak można właściwie wykorzystać dane nam przez Boga możliwości. Kiedy potrzebne nam jest wsparcie na pewno możemy liczyć na pomoc Matki Boskiej Fatimskiej. To ona pokazała, jak wielką moc ma modlitwa i pokuta za grzechy. Pokora, prostota, oddanie, czystość serca - to wszystko, co niemodne we współczesnym świecie, może zdecydować o jego istnieniu...
Wspólną modlitwę i Eucharystię wzbogacił śpiew Grupy Muzycznej Barka i występ Orkiestry Dętej z Nowej Wsi.

Przed nami kolejne lata. „Każdą chwilę życia dostajemy od Boga i każdą chwilę oddajmy Jemu.”