Niedziela Miłosierdzia Bożego

JEZU UFAM TOBIE

Siostra Faustyna zaufała Chrystusowi, zawierzyła całe swoje życie. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego każdy szukający duchowej pomocy, otrzyma ją.

„Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego. […]miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła rąk moich są ukoronowane miłosierdziem.”

Współczesny świat ogarnięty różnymi wojnami i konfliktami potrzebuje Wielkiej Miłości, która nada naszym czynom prawdziwą wartość i sprawi, że potrafimy sobie nawzajem wybaczyć.

„Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.”

Kto potrafi przebaczyć bliźniemu, jest szczęśliwym człowiekiem. Kto kocha Jezusa, jak Faustyna, każdym drgnieniem swojego serca, jest w stanie znieść każde cierpienie. I dostrzega wszystkich oczekujących pomocy dookoła, powtarzając słowa poety:

Żebym nie zasłaniał sobą Ciebie
nie zawracał Ci głowy kiedy układasz pasjanse gwiazd
nie tłumaczył stale cierpienia - niech zostanie jak skała ciszy
nie spacerował po Biblii jak paw z zieloną szyją
nie liczył grzechów lżejszych od śniegu
nie kochał długo i niepewnie
nie załamywał rąk nad okiem Opatrzności
żeby serce moje nie toczyło się jak krzywe koło
żeby mi nie uderzyła do głowy świecąca woda sodowa
żebym nie palił grzesznika dla jego dobra
żebym nie tupał na tych co stanęli w połowie drogi
pomiędzy niewiarą a ciepłem
nie szczekał przez sen
a zawsze wiedział że nawet największego świętego
niesie jak lichą słomkę mrówka wiary

ks. Jan Twardowski

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego złożyliśmy również życzenia naszemu księdzu Wikariuszowi, mając nadzieję, że Chrystus Miłosierny i Jego Matka otoczą Go opieką w czasie dalszej posługi kapłańskiej w naszej Parafii, a sternikiem na morzu życia będzie zawsze Bóg.