ww.w.parafianowawies.info

Niedziela Powołań

W IMIĘ OJCA I SYNA, I DUCHA ŚWIĘTEGO.
AMEN

Czy to możliwe, że to właśnie mnie wybrał Bóg i wezwał do kapłaństwa?

Znakiem krzyża każdy z nas – wierzących - rozpoczyna i kończy dzień. Towarzyszy on nam przez całe nasze życie, będąc ciągłym znakiem obecności Trójcy Przenajświętszej. Przypomnieli o tym w niedzielę 11 czerwca kleryk Maciej i diakon Jakub reprezentujący Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej. W Niedzielę Powołań podczas każdej Mszy św. głosili Słowo Boże.

Spotkali się także z młodzieżą, dziećmi i ministrantami, opowiadając im o życiu w seminarium. Pokazali młodym ludziom, którzy poszukują swojej drogi życia, jak wielka może być radość z wypełniania woli  Boga. Chrystus  woła, nasza modlitwa, to wsparcie dla tych, którzy  mają odwagę podjąć decyzję o powiedzeniu Bogu - Tak.

„Bóg jest artystą, nie rzemieślnikiem. Każdego przychodzącego do seminarium kształtuje indywidualnie, nie według szablonu.” Czas spędzony tam, to czas odkrywania i nawiązywania relacji z Jezusem. Nigdy nie jest stracony.

Zajrzyj w głąb swojego serca i duszy… Wsłuchaj się w głos Boga.