Msza św. w intencji strażaków

"Gdy obowiązek mnie wezwie,
Tam wszędzie, gdzie się pali.
Ty mi, o Panie, siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił."

7 maja, w IV niedzielę wielkanocną,  w naszym kościele o godz. 11.00 odprawiona została Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin. Ks. proboszcz Mirosław Wądrzyk podkreślił na wstępie ich rolę i znaczenie w naszej wspólnocie, dziękując równocześnie za pomoc i wsparcie w ciągu całego roku oraz życząc Bożego błogosławieństwa i opieki św. Floriana podczas niesienia pomocy bliźnim.
Patronem strażaków jest św. Florian, męczennik, który najczęściej przedstawiany jest  w stroju rzymskiego  oficera. Jego atrybutami są kamień młyński u szyi, palma męczeńska, płonący dom, kolczuga, krzyż biały i czerwony, orzeł, tarcza i zbroja.

W czasie sprawowanej Najświętszej Ofiary grała Orkiestra Dęta z Nowej Wsi.