TOTUS TUUS

„Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy. Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje serce, Maryjo.”

Słowa, które towarzyszyły życiu Jana  Pawła II, to słowa, które cały nasz naród może powtórzyć za nim, kierując je do Matki Boskiej.
Miesiąc maj jest szczególnym miesiącem w kalendarzu. Każdego dnia rozlegają się dzwony wzywające na nabożeństwa majowe w kościołach i przydrożnych kapliczkach. Maryja otacza nas opieką i do Niej uciekamy się w chwilach zagrożenia życia, zwątpienia, smutku, mając nadzieję na ratunek. Kiedy w życiu wszystko traci sens, Ona otwiera ramiona – Matka Jezusa – cierpliwa, pokorna, kochająca bez końca.

3  maja modliliśmy się w  naszej świątyni przez wstawiennictwo NMP Królowej Polski, modliliśmy się w intencji Ojczyzny, prosząc o opiekę i błogosławieństwo dla niej, bo jak pisał Roman Brandstaetter:

„[…] Marzę, by historią
Mojej ojczyzny były dzieje chleba,
Dzieje muzyki i dzieje poezji,
I przylot białych wiosennych bocianów”

To marzenie spełniać się będzie codziennie, jeżeli będziemy kochać Boga i bliźniego.

Maryjo, Królowo Polski,
módl się za nami.