Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2017r. w Światowy Dzień Chorego (wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes) w naszym kościele została odprawiona Eucharystia w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii. Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Mirosław Wądrzyk. Mszę św. koncelebrowali również ks. wikariusz Wojciech Pastwa oraz nasz rodak ks. Adam Dźwigoń.

„Cierpienie jest tajemnicą, którą chyba najtrudniej zrozumieć. Wierzę jednak, że nawet takie cierpienie, które po ludzku wydaje się niezawinione, ma ukryty sens.”
/ks. J. Twardowski/

Światowy Dzień Chorego zapoczątkował Ojciec Święty Jan Paweł II, który swoim życiem i postawą wobec cierpienia, dał świadectwo prawdziwej Miłości Krzyża.
Ksiądz Proboszcz w swoim słowie do obecnych na Mszy św. poruszył temat obecności cierpienia we współczesnym świecie i wzorców życia, które starają się go całkowicie wyeliminować. Człowiek XXI wieku powinien być zdrowy, mężny, piękny, nie mieć problemów, żyć komfortowo, bez stresów – miło, przyjemnie i wygodnie. Do takiego ideału zachęcają nas wszystkie ideologie i ludzie pragnący być liderami i przewodnikami w naszym życiu. Świat mówi, że cierpienie jest niepotrzebne.
Człowiek jednak zawsze doświadczał cierpienia. Zawsze było ono dla niego tajemnicą. Po ludzku szukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego cierpimy? Odpowiedz jest prosta. „Cierpienie jest okazją, by wyznać miłość Panu Bogu. Może być świadectwem dochowania Mu wierności. Jest dowodem na miłość.”
Kto kocha, potrafi wiele znieść. Kto kocha, dostrzeże cierpienie innych i jego sens. Znajdzie czas, aby rozejrzeć się dookoła i okazać miłość, cierpliwość i oddanie chorym i cierpiącym.
Na zakończenie ks. Proboszcz zaprosił uczestniczących w Mszy św. na poczęstunek przygotowany przy  pomocy Grupy Charytatywnej św. Brata Alberta.