Obrzęd błogosławienia lektorów i ministrantów

25 i 26 listopada 2017r.
Obrzęd błogosławienia lektorów i ministrantów
W sobotę 25 listopada o godz. 16.00 w naszym kościele została odprawiona uroczysta Eucharystia, podczas której 28 chłopców z parafii naszego Dekanatu Kęckiego zostało pobłogosławionych na lektorów.
Mszy św. przewodniczył ks. Eugeniusz Nycz (proboszcza z Porąbki). Kazanie do zgromadzonych wygłosił ks. Jan Franc - wikariusz z Porąbki. W Mszy św. uczestniczyli również rodzice lektorów oraz księża z parafii, z których pochodzą nowi lektorzy.

Nasza parafia wzbogaciła się o 6 nowych lektorów, którzy na znak swojej posługi przy ołtarzu otrzymali białe alby przepasane sznurem. Lektorzy pełnią przede wszystkim posługę Słowa Bożego, tzn. czytają podczas Eucharystii fragmenty Pisma Świętego, śpiewają psalmy i pełnią służbę podczas różnego rodzaju nabożeństw liturgicznych.

Z kolei w niedzielną Uroczystość Chrystusa Króla, na Mszy świętej o godz. 11.00, którą sprawował ks. prob. Mirosław Wądrzyk, do grona ministrantów naszej parafii zostało włączonych 2 chłopców, którzy złożyli uroczyste przyrzeczenia gorliwej służby przy ołtarzu, a następnie włożyli na siebie poświęcone komże. Od tego dnia będą już służyć przy ołtarzu w „pełnym” stroju liturgicznym tzn. w białej komży oraz sutance i kapturku.
Msze Świętą ubogacił występ naszej dziecięcej scholii oraz asysta dzieci ze Szkoły Podstawowej, które czytały lekcje, modlitwę wiernych, śpiewały psalm oraz niosły dary ofiarne.

Nowym lektorom i ministrantom życzymy gorliwości i sumienności w zaszczytnej służbie przy ołtarzu.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE !